Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu çiftleştirme yardım

ahmet172

Yeni Üye
Merhaba arkdaşlar Hikaye şöyle: Benim bir dişi kuşum var. 1 seneden fazladır bizde ve yalnız yaşıyor. Bir tanıdığın erkek kuşu ile çiftleştirelim dedik kuş bize geldi ben bunları direk birleştireyim mi? Yoksa ayrı ayrı kafeslerde internette gördüğüm kuşların sadece birbirinin sesini duyup göremediği ayrı kafeslerdeki ve kızıştırmaya yönelik besinlerle beslendiği ayırma yöntemini mi uygulayayım? Kafam karıştı açıkçası erkek kuş ilk geldiğinde dişinin kafesine attım dişi bayağı istekli. Gagalarını birleştirmeye çalışıyorlardı fakat erkek kuş dişi kuş onun üstüne gittikçe biraz kaçıyordu. Sonra ayırdım 1 gündür ayrılar gözlemlerim bunlar oldu. Ne yapmalıyım? Değerli görüşlerinizi bekliyor olacağım teşekkürler

Hem erkeğin hem dişinin ceresini atar mısınız ikisinde hazır mı bakalım bir

Hem erkeğin hem dişinin ceresini atar mısınız ikisinde hazır mı bakalım bir
erkek ekran.PNG

Ciflesme oyle hemen olacak bisey degil

yuvalikli kafeste erkek kalacak şekilde ayır daha sonra e vitamini kalsiyum ve mama takviyesi yap Ağustos ayı sıcak Eylül ortasına kadar ayri bak takviye gıda ver sonra birleştir
hocam kuşların durumu uygun mu ? birde erkeğin eylülün sonunda sahibi gelecek yavrular olursa yavrular büyüyesiye kalmasını isterim sahibinden, hızlıca yavru alabileceğimiz başka alternatif olamaz mı ?

hocam kuşların durumu uygun mu ? birde erkeğin eylülün sonunda sahibi gelecek yavrular olursa yavrular büyüyesiye kalmasını isterim sahibinden, hızlıca yavru alabileceğimiz başka alternatif olamaz mı ?
Bana uygunlar gibi geldi

Üretim çabuk olan bisey degil hızlı diyorsan at aynı kafese tak yuvaligi bekle olursa olur ama zor
Olma ihtimali
tamamdır teşekkürler ben yine de 1 hafta ayırıp güzelce kızgınlaşmaları yönünde besleme yapacağım sonra şansımı denerim dönüşlerin için sağol hocam iyi geceler dilerim.

Hocam birleştir onları hızlı olsun istiyorsan dene yani, birbirlerine zarar vermedikleri sürece kalsınlar beraber. Yumurta maması ver hareketlerini gözlemle yem kusmaya kaşınmaya başlarlar da doğru yoldadirlar.