Karadeniz Pet

Muhabbet Kusu Disi ile Erkegi Ayirdim Ama Bir Sorum Var

Mustafa İlker

Yeni Üye
Selamlar dostlarim, cift muhabbet kusu sahibiyim. Eskiden birbirlerine kur yapan ve birbirlerini kasiyan kuslarim vardi, 2 gun oncesine kadar da durum böyleydi. Fakat aniden bi dövüşme huyları tuttu. Erkek kur yapiyor disiye, birbirlerine kusuyorlar fln. O sirada erkek iyice alevleniyor sanirim :d, disi de sinirleniyor dikleniyor hal boyle olunca bir anda birbirlerine giriyorlar. Sansimdan her dovusmelerinde ben yanlarindaydim ufak tefeklerle atlattilar. Bi yaninda olmadigim zaman dovusmusler disinin gozunun yanindaki yeri kanatmis. Gerisi hep ayaktan. Simdi ayirdim ya(ayni odadalar ust uste koydum goremiyorlar ama duyuyorlar)hayvancagizlar birbirlerini cok istiyor(zaten bu kuslar nasil bir iliskiye sahip anlayamadim, ayirsam uzuluyorlar ayirmasam birbirlerini oldurecekler). Erkek eskiden kur otusu yapardi hep bu sefer bana tepki olarak mı, esini mi ozlediginden diger bir otusu var kuslarin bir sey istemek tarzi anlamlari var hep o sekilde otuyor. Tunekte durmadan ileri geri gidiyor. Disi de kafesten cikmak icin akrobatik hareketler yapiyor. Arada bir otusuyorlar. Bu hallerini gorunce canim cok sıkılıyor. Ayirmam doğru mu ve onlari arada bir disariya salayim mi yoksa 1 ay boyunca cikmasinlar ve gormesinler mi?(disinin kafesi cok kucuk maddi yetersizlikten 40 tllik bir sey aldim 25 cm fln sanirim uzunlugu, erkeginki buyuk ama allahtan disi 1 ay duracak orda)

Ve bu süreçte onlara besin olarak ne vermeliyim her ikisininde istekli olması açısından?