Karadeniz Pet

muhabbet kuşu eğitimi

murat0909

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar benim kuşumun adı fıstık ve ben onu petshoptan almadım
bizim balkona uçarak geldi bende onu sahiplendim 1 aydır bizle fakat elime alıştıramıyorum benden kaçıyor ve ısırıyor

nasıl eğitebilirim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:24 -->-> Daha önceki mesaj 17:53 --

hiç cevap yokmu ya acill cevap

hemen ilk geldiğinde çok üstüne gitmeseydin kuşun. ballı kraker dal darı felan yapıp verebilirsin bundan başka da sevdiği yiyecekleri bul kafesteyken verme kafes dışında ver. ilk zamanlarda bırak o yesin. daha sonra yavaş yavaş bunları yerken yaklaşırsın konuşursun ürkütmeden.

daldarıyı satın al da ballı krakeri evde yaparsan daha iyi olur karışık yazmışım biraz k.bakma

saol dostum yazdıklarını yapacam ama 1 aydır bizde ne zaman alışır bize elime gelir

kuşun resmi varmı ki yavru mu acaba yoksa büyük mü. hala gelmediyse belliki ya ele alışık değil ya da çok ürkmüşte olabilir.internette eğitim videolarına bakıyosun hiç bişey yok elinizi yavaşça göğsüne götüründen başka bişey yazmıyo:D şahsen ben böyle eğittim bütün kuşları mesele yemek değil onun sevdiği şeyler mesela halının kenarında ki ipler oluyo uzun kalan onla oynamayı sevmeyen kuş görmedim.onla oynarken ben yavaşça gidiyorum bi süre sonra ipi tutuyorum çekiyorum derkenalışıyo kuş.kafesin etrafında çokça vakit geçir odada demiyorum sıksık suyunu tazele mama ver yemini değiştir felan alışacaktır zamanla.tabi her kuşun alışma derecesi farklı hepsinle canciğer olunmuyor malesef :D

bi de dişiyse götür değiştir derim merak etme illa biri eşe alacaktır ama eğitmek senin için zor olur

Son düzenleme:
kardeş varda telefonda onu bilgisayara nasıl geçirebilirim ve bence yavruya benziyo çünkü başında çizgiler var 10 tane

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:47 -->-> Daha önceki mesaj 19:46 --

kardeş dişi zormu eğitmesi ben bedavaya değiştirebiliyormuyum

telefonun kablosuyla atıcaksın bilmiyosan petshopa da sorabilirsin yakında olan

üstüne para isterler illa ki de zaten aynı fiyata alsan da çok bişey değil 30 lira (20 ye bile var bulursan sitede) evde bi can besliyceksen sonuçta çok bunları düşünmemen lazım 5-10 yıl senle beraber yaşayacak canlı bi varlıktan bahsediyoruz

Son düzenleme:
bekle dostum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:52 -->-> Daha önceki mesaj 19:50 --

dostum değiştirebiliyormu bedavaya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:55 -->-> Daha önceki mesaj 19:52 --

dostum dişilerin eğitimi zormu

bekle dostum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:52 -->-> Daha önceki mesaj 19:50 --

dostum değiştirebiliyormu bedavaya

he kardeş değiştirilebiliyor :D

kardeşim diyorum ki senin ortalama 7 yılın o kuşun da bütün ömrü seninle geçicek. para bu kadar sorunsa 20-30 lira sen düzgün bakamassın o kuşa zaten. gider petshopla konuşursun illaki fiyatta düşüşe giderler bi 10 lira :)

b2vnv8.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:58 -->-> Daha önceki mesaj 19:57 --

dostum tamam ben kuşumu iyi bakarım diyorimki bu kuş kaç ayda elime gelir o kadar ilgi gösteriyorum

b2vnv8.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:58 -->-> Daha önceki mesaj 19:57 --

dostum tamam ben kuşumu iyi bakarım diyorimki bu kuş kaç ayda elime gelir o kadar ilgi gösteriyorum

http://www.muhabbetkusu.com.tr/teknik-destek/konuya-resim-nasil-eklenir-6.html

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:59 -->-> Daha önceki mesaj 22:58 --

dostum ben de dedim zaten kuşundan kuşuna farklılık gösterir diye yavru erkek olsa da her kuş aynı oranda alışmazlar insana

b2vnv8

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:00 --

dişilerin eğitimi zormu peki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:02 -->-> Daha önceki mesaj 20:00 --

dişilerin eğitimi zormu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:02 -->-> Daha önceki mesaj 20:02 --

b2vnv8.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:03 -->-> Daha önceki mesaj 20:02 --

dişilerin eğtimi zormu

her kuşun eğitimi aynı sayılır tabi korkutma vs olursa zorlaşır erkekler dişilere göre daha yatkındır elbette dişi alışmaz mı elbette alışır ama zaman felan balkona gelmiş diyorsun ve ele alışkın deil o kuş ne korkmuştur ele gelmesi zor biraz.

DİŞİLERİN EĞİTİMİ ZORMU
KARDEŞ BU
zVG8EY.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:12 -->-> Daha önceki mesaj 20:11 --

Ewt balkona geldi ama 1 aydır bizle hiçmi alışmaz bu kuş hep aynı çok yoğun iligi gösteriyorum 3-4 defa elime geldi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:13 -->-> Daha önceki mesaj 20:12 --

1 çift ingilizin fiyatı ne

sen bence bırak kuş eğitmeyi felan takıldın kaldın dişilerin eğitimi zor mu diye 10 defa cevap verdik yöneticiler bi baksın bence buraya dalga geçiyosun heralde

Geri