Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ele alıştırma

LimonunSuyu

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşumu ilk aldığımda onla pek ilgilenemedim hastaydı çünkü genelde ilaçlarını filan verdim sıcak bir yere koydum gerekeni filan yaptım iyileşmesini bekledim şuan kuş baya iyi ve enerjik kendini kabartıp durmuyor popsunda ıslaklık yada dışkıda yok kuş yavru sayılır hala avcuma aldığımda bazı şeylere bakmak için sevmek için değil beni hiç ısırmıyor sadece kaçmaya çalışıyor ve elimden şuan baya bi korkuyor alıştırmak istiyorum ama kafesimin kapısı çok büyük kaçınca yakalaması çok zor ve elime alışmadan pek salmak istemiyorum kafesinde hiç oyunca yok şuan tek korkum kafesden kaçması biryerlere çarpması nasıl elime alıştırabilirim ?

Once elinizi kafesin icine sokun elinize alissin parmaginizi oynatarak gel diyin geldikden sonra tunege geri koyun bunu bi kac gun devam ettirin issirirsada sakin belli etmeyin anlasinki zarar veremiyor sonra elinize yem alin kafesin icinde yemesini bekleyin simdiden kolay gelsin .

Once elinizi kafesin icine sokun elinize alissin parmaginizi oynatarak gel diyin geldikden sonra tunege geri koyun bunu bi kac gun devam ettirin issirirsada sakin belli etmeyin anlasinki zarar veremiyor sonra elinize yem alin kafesin icinde yemesini bekleyin simdiden kolay gelsin .
yok kuş hiç ısırmıyo ne kadar tutarsam ne kadar tahrik edersem edeyim sadece çok kaçıyo ve kafesin kapısı kocaman olduğu için elimi genelde her soktuğumda kafesden çıkıyor ona çözüm arıyorum

Geri