Karadeniz Pet

muhabbet kuşu eş tutma sorunu

ugrjd

Yeni Üye
yaklasık 3 haftadır erkek kusumun yanına dişi aldım bu ucuncu dısı dıgerlerı cok saldırgandı bu uysal elede gelıyor opusme yem kusma kasıma gıbı butun es belırtılerı var fakat cıftlesme ve yuvaya gırme asla yok acaba erkek kusum mu beceremıyor dıye dusunmuyo degılım mama( cıcı bebe yumurta ırmık unu havuc ) ballı su vıtamınlı su kısıztırıcı yem gıbı bır cok sey denıyorum halada devam edıyor sızlerden yardım beklıyorum
IMG_20171109_150622.jpg
IMG_20171109_150634.jpg
IMG_20171109_150645.jpg
IMG_20171109_150703.jpg
IMG_20171109_150622.jpg
IMG_20171109_150634.jpg
IMG_20171109_150645.jpg
IMG_20171109_150703.jpg

Mekan güzel ama çok büyük, kuşlar çok aşağıda duruyor, yuvalık da çok alçakta. Bu sorunları halledip, özellikle sabahın erken saatlerinde muhabbet kuşu çiftleşme sesleri açabilirsiniz.

yukseltirim onda sıkıntı yok ama ucmaları saga sola kosmaları cok oluyo bıde sıfır tuy toz :) kafese baya alıskınlar yuvalıktan korkma gıbı bı ıhtımal var mı bırde erkek te daha fazla dısıde az tuy dokme var buda engelmı tug degısımınemı gırdıler acaba

Yaşlarını söylememişsiniz, fotoğraflardan da yaşları ve cinsiyetleri belli olmuyor. Yuvayı ne zaman koyduğunuzu söylememişsiniz ve o yuvalık hiç de uygun görünmüyor. En önemlisine gelecek olursak, tek başına bakılan kuşların, çok kısa sürede çiftleşip yumurta yapmalarını bekliyorsunuz ve bunu yaparken de birçok şeyi denedim diyorsunuz. Ama sabretmeyi denememişsiniz.

Yaşlarını söylememişsiniz, fotoğraflardan da yaşları ve cinsiyetleri belli olmuyor. Yuvayı ne zaman koyduğunuzu söylememişsiniz ve o yuvalık hiç de uygun görünmüyor. En önemlisine gelecek olursak, tek başına bakılan kuşların, çok kısa sürede çiftleşip yumurta yapmalarını bekliyorsunuz ve bunu yaparken de birçok şeyi denedim diyorsunuz. Ama sabretmeyi denememişsiniz.

ilk forum paylasımım eksikler olabılır kusura bakmayın ikisi ikisi bir yaşında erkek bir aydır eşlemede ve aşırı evcil . yuvayı dişi aldığımdan beri bulunduruyorum . açık mavi olan erkek koyu mavi dişi yuvalığı demenizle değiştirdim. bu dısıyle uc haftadır beraber ıyı anlasıyorlar dısı habıre kafa sallıyo çere si kahverengı olmaya basladı erkeğin çeresindede nokta nokta koyu mavilikler var. sabretmeye gelirsek 3 haftada bı etkılesım bekledım ondan actım bu konuyu kafes yukseltıldı bı oncekı arkadasın uyarınsından sonra sımdıde yuvalıgı degıstırdım

Madem böyle bir mekanınız var, ben olsam atarım içine 3 erkek 4 dişi, birbirleri ile kendileri eşleşsinler. Tabi tecrübe olmadan bu işte sıkıntılar da yaşanabilir.

Madem böyle bir mekanınız var, ben olsam atarım içine 3 erkek 4 dişi, birbirleri ile kendileri eşleşsinler. Tabi tecrübe olmadan bu işte sıkıntılar da yaşanabilir.

katılıyorum tecrube onemlı varsa baska onerınız dınleyebılırım tecrube acısından :)

En doğrusu, şu an için üremelerine uygun daha küçük bir kafeste tutmak. Şu andaki kafesiniz, biraz uğraş sonucunda tam bir şenlik yerine çevrilebilir. Ama bunu şu an için değil, biraz daha tecrübe kazandıktan sonra düşünün. Ya da bu şekilde sabırla bekleyin.

kafesın alcaklık boyutunu uvalık daha yuksekte bu haftasonu orta sevıyede olacak yuvalık daha yuksekte olacak ulasmasıda kolay olacak erkek hep buyuk kafeste oldugundan kucuk kafese koydugumda cıkmanın pesınde bu uyarıyı bulundugum yerdekı kuscuda dedı ama erkek asırı stres yapıp kendını yıyıp bıtırıyo alısmıs ozgurce ucup saga sola ucmaya kosmaya ugrasmayı severım daha guzellestırıp bol mama ılgıyle ınsallah guzel verım alırım sabretmeye devam :) ılgınız ıcın tesekkurler

Geri