Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu gagasındaki hastalık

damlarici

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşumun gagasıyla ilgili sürekli sorun yaşıyoruz daha öncede gaga kenarında et beni çıkmıştı o geçti şimdide gagasının üst kısmında böyle garip bişey olmaya başladığını farkettik sanki tüyleri dökülmüş gibi acaba mantar mı ilerliyor daha da ilerlermi yoksa düzelirmi birde çok tüğ döküyor bilgisi olan yazabilirse çok sevinirim teşekkürler

Ekli dosyalar

• 277C5D4A-10BD-42CF-AD1D-D471511B8D59.jpeg
    277C5D4A-10BD-42CF-AD1D-D471511B8D59.jpeg
    768 KB · Görüntüleme: 31
  • 4819DB73-8906-4AE7-B8A3-F68AF6422CDE.jpeg
    4819DB73-8906-4AE7-B8A3-F68AF6422CDE.jpeg
    464.7 KB · Görüntüleme: 29
  • 3B19794A-8346-4CB5-9C75-CC5B7A9466B4.jpeg
    3B19794A-8346-4CB5-9C75-CC5B7A9466B4.jpeg
    901.4 KB · Görüntüleme: 29
Merhaba muhabbet kuşumun gagasıyla ilgili sürekli sorun yaşıyoruz daha öncede gaga kenarında et beni çıkmıştı o geçti şimdide gagasının üst kısmında böyle garip bişey olmaya başladığını farkettik sanki tüyleri dökülmüş gibi acaba mantar mı ilerliyor daha da ilerlermi yoksa düzelirmi birde çok tüğ döküyor bilgisi olan yazabilirse çok sevinirim teşekkürler
tüye girdiği için burun üstündekiler de dökülmüştür. haftada 2 gün yulaf takviyesi yapabilirsiniz.

tüye girdiği için burun üstündekiler de dökülmüştür. haftada 2 gün yulaf takviyesi yapabilirsiniz.
yulaf değil b vitamini olacaktı yanlış yazmışım kusura bakmayın. yulafı ek olarak az miktarda verebilirsiniz.

yulaf değil b vitamini olacaktı yanlış yazmışım kusura bakmayın. yulafı ek olarak az miktarda verebilirsiniz.
Burun etrafını gagasını çok kaşıyor yani mantar gibi birşey yoktur değil mi çok durgundu bir kaç gün tuvaletide sulu gibiydi çok yapıyordu birde ama keyfi falan yerine geldi şimdi sadece gaga üstünde oluşan şey dikkatimi çekti tavsiyelerinize uyacağım çok teşekkür ederim onu suyuna mı yoksa direk mi vermem gerekiyor

Burun etrafını gagasını çok kaşıyor yani mantar gibi birşey yoktur değil mi çok durgundu bir kaç gün tuvaletide sulu gibiydi çok yapıyordu birde ama keyfi falan yerine geldi şimdi sadece gaga üstünde oluşan şey dikkatimi çekti tavsiyelerinize uyacağım çok teşekkür ederim onu suyuna mı yoksa direk mi vermem gerekiyor
suyuna haftada 2 kez 5 6 damla damlatmanız yeterlidir. 6-8 saatten fazla bırakmayın. Dışkılarını paylaşırsanız yardımcı olurlar belki kaşınıyorsa mantar da olabilir. Cevap vereceklerdir. Geçmiş olsun 😊

bu arada b vitamini olarak amin forte b almanızı öneririm. Akyol kardeşlerde veya trendyol üzerinde bölünmüş olarak alabilirsiniz

Benim kuşun da aynı bölgesi o şekilde açılmıştı ama tüy dönemindeydi. Rohnfried Btamin Forte kullandım tüydeyken haftada 3 gün tekrar çıktı tüyleri.

Geri