Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ishal ve halsiz

Berat_

Yeni Üye
5 8 aylık erkek muhabbet kuşum bugün oldukça halsiz normalde bildiği kelimeleri durmadan söylerdi ve öterdi ama bugün ne konuştu nede ötemedi denecek kadar az öttü. Soğuktan olduğunu sanmıyorum çünkü yaşadığım yer mersin ve hava 21 derece altı daha düşmedi ve kuşumu asla hava akımında bırakmadım sebebi ne olabilir durumu nekadar ciddi olabilir?
(Not olarak ben yemden olduğunu düşünüyorum çünkü hep belli bir petshoptan açık 5tllik yem alıyordum ortalama 1 kavanoz yem geliyordu ama bu son aldığım yem 1.5 kavanozdan fazla geldi yemden dolayı olmuş olabilir mi?) ekstra olarak kuşum bir uyuyor bir uyanıyor hetzamanki neşesi ve hali yok biraz dışarı çıkarayım dedim kendisi geri kafesine girdi lütfen hızlı yardıma ihtiyacım var. Fotoğrafı yükliyemedim maalesef ama klasik ishal fotosu

Fotoğrafı hızlı resimden yükleyip linki atınız..??

https://www.hizliresim.com/arqx7da resim burada. Kafesine ekmek ve kanarya yemi koydum şuan daha kakasını kafesin içinde göremiyorum ama artık sürekli uygulamıyor ama malsef hala konuşup ötmüyor sadece nadiren 1 kere cik diyip duruyor. Bugün yeni yem alıcam yemden kaynaklı olabilir mi?
Hocam ekmek insanlara bile zararlı kuşa vermeyin o yüzden. Komple kanarya yeminden ziyade normal muhabbet kuşu yemiyle karıştırmanızı tavsiye ederim. Görebildiğim kadarıyla telin üstündeki dışkılar ishal dışkısına benzemiyor, rengi vs normal. Aşağıdaki dışkı ise daha sulu, tam atarsanız daha iyi olur normalde şeffaf renk olması lazım ancak yeşil sebzeler vs idrar rengini değiştirebiliyor. Bana iç hastalık varmış gibi gelmedi şahsen, dışkıda renk değişimleri yemden olabilir halsizlik kısmı da tüy dökümünde olduğu için olabilir, kuşunuzun bir fotoğrafını ve daha net bir dışkı fotoğrafını atar mısınız

Hocam ekmek insanlara bile zararlı kuşa vermeyin o yüzden. Komple kanarya yeminden ziyade normal muhabbet kuşu yemiyle karıştırmanızı tavsiye ederim. Görebildiğim kadarıyla telin üstündeki dışkılar ishal dışkısına benzemiyor, rengi vs normal. Aşağıdaki dışkı ise daha sulu, tam atarsanız daha iyi olur normalde şeffaf renk olması lazım ancak yeşil sebzeler vs idrar rengini değiştirebiliyor. Bana iç hastalık varmış gibi gelmedi şahsen, dışkıda renk değişimleri yemden olabilir halsizlik kısmı da tüy dökümünde olduğu için olabilir, kuşunuzun bir fotoğrafını ve daha net bir dışkı fotoğrafını atar mısınız
Bugün farklı bir yem aldım yemden olabilir diye ve içine kanarya yemi karıştırdım kuşum biraz kabarık kuşumun fotosunu ve kaksını alta atıcam

Kuşumun resmi https://www.hizliresim.com/fjtkndr
Pek belli olmsasada kuşum kabarık. Düne kıyasla ötüyor uyumuyor ama konuşmuyor ve arada bir vııık viik gibi bir ses çıkarıyor ek olarak tüy döküyor

Dışkıda siyahlık var ve idrar kısmı fazla yeşil, yavrucak biraz aç kalmış muhtemelen. Veterinere götürecek durumunuz varsa ve etrafınızda bilgili bir veteriner varsa hiç beklemeyin bence, şimdilik parmağınıza alıp ısısını kontrol edebilirsiniz, eğer ayakları soğuksa sıcak bir yere alın ve dal darı yedirmeye çalışın ek olarak röhnfried gervit w multivitamin öneririm, bu aralar meyve sebze veriyorsanız bir süre vermeyin öyle bakalım durumuna. İşini bilen veterinerler direkt dışkı analizine bakıp ona göre tedavi önerdiği için maalesef önerilerimiz onun seviyesinde olmayacaktır heh Türkiyede bunu yapabilen 3 5 vet vardır muhtemelen.

Dışkıda siyahlık var ve idrar kısmı fazla yeşil, yavrucak biraz aç kalmış muhtemelen. Veterinere götürecek durumunuz varsa ve etrafınızda bilgili bir veteriner varsa hiç beklemeyin bence, şimdilik parmağınıza alıp ısısını kontrol edebilirsiniz, eğer ayakları soğuksa sıcak bir yere alın ve dal darı yedirmeye çalışın ek olarak röhnfried gervit w multivitamin öneririm, bu aralar meyve sebze veriyorsanız bir süre vermeyin öyle bakalım durumuna. İşini bilen veterinerler direkt dışkı analizine bakıp ona göre tedavi önerdiği için maalesef önerilerimiz onun seviyesinde olmayacaktır heh Türkiyede bunu yapabilen 3 5 vet vardır muhtemelen.
Sizce iyileşir mi? Yeni yem aldım gene çok yemiyor ne yapmalıyım

Ben şahsen iyileşeceğini düşünüyorum, şuan halsiz olduğu için yemiyordur muhtemelen o yüzden dal darı vermeniz en iyisi olur. @selhan ve @Soran Kişi hocalarımın yorumunu da merak ediyorum maalesef ilaçlar hakkında bilgili olmadığım için fazla bir şey de öneremiyorum

Tekrar bir dışkı fotoğrafı görebilir miyim net bir şekilde

Tekrar bir dışkı fotoğrafı görebilir miyim net bir şekilde
https://www.hizliresim.com/iven5fl sürekli alışveriş yaptığım petshoptan ilaç aldım iyi edeceğini söylemiş ek olarak kuşumun zayıfladığınıda söyledi verdiği ilacı kullanmaya başladım.Yem yeme konusu büyük bir sıkıntı elimle yem verdimbiraz 2 3 tane zorla yedibirdahayemedi.Ekmek versem mi sizce akşam ekmeği güzel yemişti ama zararlı olur mu bilmiyorum

https://www.hizliresim.com/iven5fl sürekli alışveriş yaptığım petshoptan ilaç aldım iyi edeceğini söylemiş ek olarak kuşumun zayıfladığınıda söyledi verdiği ilacı kullanmaya başladım.Yem yeme konusu büyük bir sıkıntı elimle yem verdimbiraz 2 3 tane zorla yedibirdahayemedi.Ekmek versem mi sizce akşam ekmeği güzel yemişti ama zararlı olur mu bilmiyorum
Aynı fotoğraf sanırım, elle besleme maması ve aparatı temin edip elle besleme yapın, Pet Shop hangi takviyeleri verdi

açıkcası bilmiyorum veterinerle çalışıyordu veteriner bu antibiyotiği önerdiğini söyledi ve onu kullnadım
hocam ekmek vermeyin. yumurtanın sarısını muhallebi kıvamına getirip çay kaşığının ucuyla yedirmeye çalışabilirsiniz. dışkılar belli olmuyor. ızgaraya yapışanlar da sadece beyaz kısımları. net şekilde son dışkıları paylaşır mısınız?

Geri