Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu İsimleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Muhabbet kuşlarına hangi isimler verilir?

Muhabbet kuşunuz var ve isim bulmakta zorlanıyor musunuz ? Bu yazımızda erkek ve dişi muhabbet kuşu isimlerini sizinle paylaşacağız. En çok kullanılan muhabbet kuşu isimleri sizin de bildiğiniz gibi maviş ve boncuktur. Fakat farklı isimler arayan okurlarımız için hazırladığımız bu isimlerden birini kuşunuza koymaya karar verirseniz bunu bizle paylaşmanızdan büyük mutluluk duyarız.

Ciciş

Minnoş

Fıstık

Çapkın ( Bir muhabbet kuşu ne kadar çapkın olabilirse artık :) )

Bıcırık

Yeşim ( Genellikle yeşil muhabbet kuşlarına verilir. )

Yeni almış olduğunuz ve cinsiyetine karar veremediğiniz muhabbet kuşunuza ( Satıcı erkek olduğunu iddia edecektir. ) Cemil adını verebilirsiniz. Kız çıkarsa küçük bir harf ekleyerek Cemile yapabilirsiniz :)

Ciko (Çiko)

Tombiş ( Muhabbet kuşunuz kolayca telaffuz edebilecektir. )

Paşa

Şaşkın

Cavit

Cankuş

Çakıl

ilk aldığım kuşumun ismi " yeşil " di...

Teşekkürler ustam :) ne kadar kolay söyleseler de ciciş çiko şaşkın yeşim bıcırık vs. çok sıradan isim oldular artık :)

Bence muhabbet kuşunuza isim vermeden önce gidin 2-3 çizgi film alın bunları izleyin.O kadar değişik isimler oluyor ki allah allah nekadar hoş olmuş diyorsunuz :) Misal ben çizgi film değil ama keloğlan türk filmi izledim.Oradaki minik ortalıklarda koşturan keloğlanın arkadaşı bicirik çok hoşuma gitmişti.Bıcırık çok yaygındı ama bicirik'i kullanan pek yoktu :D
Yada aklınızdan iki heceyi birleştirip isim yapabilirsiniz :ç,t,c,k,p harfleri olan heceler birleştirin.Çoçi Çoki,çaki,kiça,çaça harmanlayın :D

Fıstıkçı Şahap' tan bir dünya isim üretilebilir kardeşim :D denemekte fayda var :D benim çiftin hâlâ bir ismi yok mesela :D

Biz erkek diye paşa dedik eğer kıza dönüşürse pamuk olcak dönüşmezse beyaz dişi alıp onunkini pamuk koyacağız.:D

:D O da güzelmiş usta :) ayrıca isim soyisim kuralına riayet etmenizi rica ederiz.

Benimkinin adıda Miço çok rahat söylüyo bazen miço diyo bazen çiço diyo :D

benim kuşun adıda Mamoş :) mahmutun kısaltılmışı :D

çapkın
piti
şıllık
fıstık
limon
paşa
en sevdigim isim ZİBİDİ :D

Benim Kuşumun adı da Alex :)

Bir önceki kuşumun adı da Boncuk tu.

Bizim kuşun adı da "Hacım" yaklaşık 7-8 aydır hacım diye sesleniyoruz. Söylemesi biraz zor olduğu için alışamadı herhalde :)

Sizce zibidi nasıl bir kuş ismi olurdu söylemesi felan kolay olurmuydu ?

Anlatım için sağol :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...