Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kafasını sırtına koyma problemi!

Zer0

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 3 yıldır sahiplendiğim muhabbet kuşu son 1 haftadır kafasını sırtına koyup duruyor bu bir hastalıkmıdır ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.Cinsiyeti erkek.

Uyurken mi yapıyor? Uyurken yapıyorsa normaldir hepsi yapar.

Yok uyurken yapmıyor gün içinde son 1 haftadır böyle.

37722

Bu şekilde mi?
Anormal bir şekilde yapmaya başladıysa ve ek olarak gün içinde kendini kabartıyorsa halsizse hasta olmuştur ayrıca oda soğuksa ya da bulunduğu konumda esinti varsa üşütmüş olabilir
İhtimaller çok sizden daha detaylı bilgi alırsak yorumlarımız daha sağlıklı olacaktır
Dışkısı nasıl? Yemek yemesi vs anormal bir şey var mı?

Eğer gün içinde yapıyorsa ve bunu yaparken kabarıyorsa veterinere götür. Benim mubişim de öyleydi üşütmüş ilaç verdik geçti 1 haftaya

Ekli dosyayı görüntüle 37722
Bu şekilde mi?
Anormal bir şekilde yapmaya başladıysa ve ek olarak gün içinde kendini kabartıyorsa halsizse hasta olmuştur ayrıca oda soğuksa ya da bulunduğu konumda esinti varsa üşütmüş olabilir
İhtimaller çok sizden daha detaylı bilgi alırsak yorumlarımız daha sağlıklı olacaktır
Dışkısı nasıl? Yemek yemesi vs anormal bir şey var mı?
Evet bu şekilde yapıyor.Bulunduğum ilde son zamanlarda aşırı hava değişi oldu bunun etkisi olabilir dediğiniz gibi bulunduğu ortam bazen esinti olabiliyor.Cevabınız için teşekkürler...

Evet bu şekilde yapıyor.Bulunduğum ilde son zamanlarda aşırı hava değişi oldu bunun etkisi olabilir dediğiniz gibi bulunduğu ortam bazen esinti olabiliyor.Cevabınız için teşekkürler...
Rica ederim sağlıklı günler dilerim

Ne ilaç kullanılır bilmiyorum ama sıcak ortama koyarsanız atlatması kolaylaşır elektrikli soba kullanacaksanız kuşu bir köşeye sobayı bir köşeye koyun kuşa dik vurmasın.

Ne ilaç kullanılır bilmiyorum ama sıcak ortama koyarsanız atlatması kolaylaşır elektrikli soba kullanacaksanız kuşu bir köşeye sobayı bir köşeye koyun kuşa dik vurmasın.
Anlıyorum.Peki sarımsaklı su paydası olurmu acaba.Birçok yerde gördümde.

Hocam benim kullanıldığım iki şey var iki şey var ben daha çok doğal şeylerden yanayım
Papatya çayı bir su bardağı kadar suda kaynatacaksınız ama miktarı çok az olmalı nasıl desem benim kullandığım çiçek papatya idi 1 tane koymuştum
Kekik çayı da işe yarar ama kızıştırıcı etkisi vardır kekik çayı bir çay kaşığının yarısından fazlası bir bardak su da kaynatılıp verilir 4-8 saat arası değiştirseniz iyi olur

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Bilgiler sayesinde baya bilinçlendim teşekkür ederim tekrardan.Deneyeceğim.

Uyku esnasında bunu yapması anormal değil. Bu hareketi tüm kuşlar yapar. Sorun olan sürekli uyukluyor olması dışkısının anormal olması.

Tek bir belirtiye dayanarak hastalık var yok denemez. Yanında ek şeylere de bakılmalı. Kuşun ve dışkısının fotoğrafını atar mısınız?

Geri