Karadeniz Pet

Muhabbet kusu kafesten cıkma isteği

Ares1

Yeni Üye
arkadaslar muhabbet kusum bana geleli 1-2 hafta falan oldu eğitiminde ilerleme bayağı var elime geliyor elimden yem yiyor yanımdan ayrılmıyo yanı birbirimize baya alıştık fakat günün tüm saati dışarda olmasına rağmen kafesine koyduğumda dışarı çıkmak istiyor kafasını tellere dayıyor çıkmak istediğini anlıyorum fakat geceleri kafesinde olması gerekiyor diye biliyorum ne yapmalıyım kendi kendine alışabilir mi? Simdiden tesekkür ederim

Kuşunuza belli bir düzene alıştırırsanız, ona alışıp o şekilde yaşar. Örneğin benimkiler uzun zamandır 11 gibi çıkıyor, hava kararmaya başlayınca yani saat 5-6 gibi kendileri giriyorlar. Kış başladığından beri bu rutindeyiz. Sadece sabah çıkarma saatini geçirince erkek kuşum bağırıp, çıkmak istiyor. Onun dışında akşamları ışık açsam da ben zorlasam da dışarı çıkmak istemiyorlar :)

Kuşunuza belli bir düzene alıştırırsanız, ona alışıp o şekilde yaşar. Örneğin benimkiler uzun zamandır 11 gibi çıkıyor, hava kararmaya başlayınca yani saat 5-6 gibi kendileri giriyorlar. Kış başladığından beri bu rutindeyiz. Sadece sabah çıkarma saatini geçirince erkek kuşum bağırıp, çıkmak istiyor. Onun dışında akşamları ışık açsam da ben zorlasam da dışarı çıkmak istemiyorlar :)
Yani çıkmak istese de çıkarmayın mı diyosunuz

Yani çıkmak istese de çıkarmayın mı diyosunuz
Evet, yazları daha erken çıkardığım için kış rutinine geçerken sabah erkenden çıkmak istiyordu ama çıkmadık biraz sabrettik :). Kışa geçince toplam dışarı süresi değişmedi ama sadece saatleri değişti. Birkaç haftada alışıyorlar.

Geri