Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kanat Düşüklüğü

Layzy

Yeni Üye
Herkese merhaba. Dişi muhabbet kuşumun kanatlarında bir sorun var. Her iki kanadı aşağıya doğru. Kontrol ettiğimde kanatlarında herhangi bir şişkinlik kanama vb bir şey görmedim. Ancak kanadındaki tüy sayıları azalmış. Erkek muhabbet kuşunda bir sorun yok ama dişi muhabbet kuşunun kanatları sayılabilecek kadar azalmış. Bu sorun 10 gün kadardır var. Konuyla bir alakası olur mu bilmiyorum ama yaklaşık bir buçuk ay önce yumurtladı ve yavruları şuan 3-4 haftalıklar. Yavrularıyla sürekli ilgileniyor, erkek ile de oynuyorlar. Yıkanmayı da ihmal etmiyor. Ancak 10 gündür genel bir durgunluk var. Kafesin içinde oradan oraya kaçan hayvan, bu sefer elime almaya çalıştığımda pek kaçmadı bile. Uçma sorunu var mı bilmiyorum, kanatlarında ne sorun olduğunu bilmediğim için uçamayabilir diye salmaya cesaret edemedim.
Fotoğraflarını da yüklüyorum umarım fotoğraflardan bir şey anlaşılır.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
WhatsApp Image 2021-11-17 at 21.06.26.jpeg
WhatsApp Image 2021-11-17 at 21.06.18.jpeg
WhatsApp Image 2021-11-17 at 21.17.18.jpeg

Tekrar yumurta oluşturmuş gibi görünüyor, çiftleşme gerçekleşti mi?

3. Yumurtayı yaptığı sıra bir kez görmüştüm ama 1 aydan fazla oldu. İlk yumurtlama dönemi olduğu için de çıkmayan yumurtalarını düne kadar almamıştım altından.

3. Yumurtayı yaptığı sıra bir kez görmüştüm ama 1 aydan fazla oldu. İlk yumurtlama dönemi olduğu için de çıkmayan yumurtalarını düne kadar almamıştım altından.
Ayrıca bacaklarının arasında kalan kısımda herhangi bir şişkinlik yok, elimle kontrol ettim o kısım çukur.

Geri