Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu konuşturma

Burak_22

Yeni Üye
Herkese iyi forumlar öncelikle
Muhabbet kuşumu konuşturmak için 4 gündür ses kaydı açıyorum bugün ilk defa saldığımda ben ıslık çalarken ıslık çaldı öğrenmiş kerata çok mutlu oldum Bi anda sorun şu ama sadece Bi kere yaptı bunu çok uğraştım tekrar çalması için nasıl tekrar ettirebilirim Acaba

Herkese iyi forumlar öncelikle
Muhabbet kuşumu konuşturmak için 4 gündür ses kaydı açıyorum bugün ilk defa saldığımda ben ıslık çalarken ıslık çaldı öğrenmiş kerata çok mutlu oldum Bi anda sorun şu ama sadece Bi kere yaptı bunu çok uğraştım tekrar çalması için nasıl tekrar ettirebilirim Acaba

Kolay ve basit kelimleri sürekli tekrar etmeniz gerekir iyi dinleyicilerdir ve tekrar etmeye çalışırlar. Muhabbet kuşları yapıları gereği içinde p,ç,t,k,ş harfleri geçen kelimeleri daha kolay telaffuz edebilmektedirler.

Tavsiyem öğretmek istediğiniz kelimeyi ses kaydı alıp telefonunuzda tekrara alıp dinletmenizdir.

En çok yapılan yanlış birden fazla kelimeyi aynı anda öğretmeye çalışmaktır. Öncelikle tek bir kelime üzerinde yoğunlaşın ve öğretin öğrettikten sonra diğer kelimeye geçebilirsiniz.

Geri