Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kuluçkaya yatmıyor

Rosa

Yeni Üye
Kardeşim muhabbet kuşu aldı yumurtaları da var ancak kuş bir hafta kuluçkaya yatmış şimdi hiç yatmıyor sürekli tünekte yumurtanın rengi kızarmış yatmasa çıkar mı çıkmaz mı bu yumurtaları biraz saçma olacak ama yoğurt makinesine koysam( belli ısıda sürekli durması açısından ) çıkar mı. Yada ne yapmam gerekiyor

Kardeşim muhabbet kuşu aldı yumurtaları da var ancak kuş bir hafta kuluçkaya yatmış şimdi hiç yatmıyor sürekli tünekte yumurtanın rengi kızarmış yatmasa çıkar mı çıkmaz mı bu yumurtaları biraz saçma olacak ama yoğurt makinesine koysam( belli ısıda sürekli durması açısından ) çıkar mı. Yada ne yapmam gerekiyor
kuşları rahatsız etmeyin eve alışmadıkları için yatmıyorlardır yem su dışında yuvalığı da kafesi de rahatsız etmeyin 2 tünek olsun biri yuvalığa yakın olsun yatarlar

Denedim yatmıyor. Korkutunca içeride biraz kalıyor öpüşüp tekrar dışarı çıkıyorlar

Denedim yatmıyor. Korkutunca içeride biraz kalıyor öpüşüp tekrar dışarı çıkıyorlar
Korkarsa yumurtaları kırıp atar yalnız bilginiz olsun korkmakla olacak birşey değil

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yumurtalara zaten kısa bir süre yatmadı mı yumrtalar bozulur. Yumurtalı kuşların sahiplenilmesine karşıyım. Karakteristik bir özellik olmasına rağmen muhabbet kuşlarının %90'ı yumurtalı iken yerleri değiştirildiğinde, hatta bırakın farklı eve gitmeyi farklı odaya bile alınsa yumurtaya yatmaktan vazgeçebiliyor. Yumurtaları altından alın ve bakımlarını yapmaya devam edin. diğer kuluçka dönemini bekleyin.

Yumurta kontrolünü yaptım. Flaşa tuttuğumda ampul gibi sarı yanıyordu normalde 5. gün sonunda kırmızı hatta damarlı olması gerekiyormuş . boş diyerek kırdım sarısı bile çıkmadı içinden dişi kuş uzun süre yatıyormuş üstünde bu yumurtalardan adam olmaz deyip bırakmış olabilir:)) şaka bir tarafa yuva yerinden oynadığı için de bırakmış olabilir .yuvasını düzenlerim çam talaşı falan koyarım ben de tekrar yumurtası olana kadar . Cevap verenlere teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 20180226_221008.jpg
    20180226_221008.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 6
  • 20180224_144750.jpg
    20180224_144750.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 6
Geri