Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kuyruk Kopması

Aystar16

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, çok sevdiğimiz bir kuşumuz var. Gözümüzden sakınırız ancak nasıl olduğunu hala anlayamadığım bir şekilde odadan gelen ses üzerine gittiğimde en büyük yani uzun kuyruk tüyleri kopmuştu tahminin sandalyenin yada masanın ayağına takıldı emin değilim çünkü fazla bir seçenek yok. Acısıylada heralde yanındaki küçük tüyleri de biraz yolmuş. Şuan kuyruk tüyü yok kısaca. Kopan tüyler baktığımda kırılma yoktu elle çekercesine kökten çıkmışlar. Bu bir sorun yaratırmı veterinere götürmem gerekirmi? İkinci olarak kopma sebebiyle kanama olmuş biraz şuan durdu bu normal diye tahmin ediyorum. Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim evladımız gibi eşim de bende çok üzgünüz yapabileceğim birşey varmı bu konuda?

Masallah cok sevimli :) b vitamini takviyesi yapabilirsiniz tuylerinin daha saglikli olmasi ve cabuk uzamasi icin eger kokunden koptuysa ve kirilma yoksa kendi kendine uzayacaktir kuyrugu.

Masallah cok sevimli :) b vitamini takviyesi yapabilirsiniz tuylerinin daha saglikli olmasi ve cabuk uzamasi icin eger kokunden koptuysa ve kirilma yoksa kendi kendine uzayacaktir kuyrugu.
Çok teşekkür ederim. Evet vitamin takviyesi zaten yapıyorum. Havucu karalahanası inanın ona baktığım gibi kendime bakmıyorum. Herşeyi konuşuyor eşimi zor sakinleştirdim bişey olmaz korkma diye siz düşünün ne kadar sevdiğimizi kanama olayı çok canımı sıktı kontrol ediyorum durdu şuan ama endişe ediyor insan.

Çok teşekkür ederim. Evet vitamin takviyesi zaten yapıyorum. Havucu karalahanası inanın ona baktığım gibi kendime bakmıyorum. Herşeyi konuşuyor eşimi zor sakinleştirdim bişey olmaz korkma diye siz düşünün ne kadar sevdiğimizi kanama olayı çok canımı sıktı kontrol ediyorum durdu şuan ama endişe ediyor insan.
Evet haklisiniz ben de oyleyim insanin cocugu gibi oluyor en ufak bir sorunda bile endiseleniyor cok iyi anliyorum sizi. Kanamanin durmus olmasi cok iyi, kulak pamugu ile az miktarda batikon uygulayabilirsiniz eger kanama ile ilgili bir sorun olursa.

Evet haklisiniz ben de oyleyim insanin cocugu gibi oluyor en ufak bir sorunda bile endiseleniyor cok iyi anliyorum sizi. Kanamanin durmus olmasi cok iyi, kulak pamugu ile az miktarda batikon uygulayabilirsiniz eger kanama ile ilgili bir sorun olursa.
Bu arada uçmasında herhangi bir sıkıntı gözlemlemedim ama denge sorunu yaşar korkusuyla kafese koydum evde olduğumuz sürece yanımdan asla ayrılmaz kafeste durmaz. Şu durumda salmak sorun olurmu acaba çünkü bizi gördükçe kafeste durmak istemiyor.

Tuy donemlerinde de bazen uzun kuyruk tuylerinde dokulmeler oluyor o zamanlarda da yarim yada 1 saat kadar kafes disinda kalmasi uygun olur diye biliyorum, en iyisi gozlemeyin eger buyuk bir denge sorunu yasiyorsa cikarmamak daha iyi kendi sagligi icin, eger dengesini saglayabiliyorsa sizinle birlikte olmak onu daha mutlu edecektir :)

Geri