Karadeniz Pet

Muhabbet kusu mantar hastalığı

Paytakpenguen

Yeni Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Muhabbet kuşumun gagasında mantar başlangıcı mi var bir bakar misiniz ?
Ilk kez kuş besliyorum daha 2 3 haftadır bende yaşıyla ilgili de yorum yaparsanız çok sevinirim.
39222
39224

Ekli dosyalar

• 20190706_222307.jpg
    20190706_222307.jpg
    989.6 KB · Görüntüleme: 13
İnce tabaka vazelin sürebilirsiniz.
1 yaş civarı. Maaşallah :)

Yok bence ama kafanız rahat etsin istiyorsanız birkaç gün troysd krem sürün.ona bile gerek yok gibi duruyor.

Bence yok içiniz rahat edecekse kontrole götürün.

Ayaklarının rengi neden öyle normal mi? Benimki 2 yaşında ayaklar pembe pembe onda mi var bir tuhaflık sanki bu benmkinden daha yasli duruyo bana göre ama erkek diye olabilir benimki dişi diye mi :oops: bi de kızıma tosun diyorlar görenler terbiyesizler :D
Bu arada maşallah yakışıklıya :) mantar var gibi durmuyor. Vazelin sürebilirsiniz ama çok ince hayvansever03 un de dediği gibi daha güzel gözüküyor hem.

Yok bence ama kafanız rahat etsin istiyorsanız birkaç gün troysd krem sürün.ona bile gerek yok gibi duruyor.

Çok kimyasala maruz bırakmak istemiyorum.Bilgim de yok ama araştırıyorum o yüzden bir danışmak istedim.Daha doğal bir secenegim var mi onerebileceginiz.

Çok kimyasala maruz bırakmak istemiyorum.Bilgim de yok ama araştırıyorum o yüzden bir danışmak istedim.Daha doğal bir secenegim var mi onerebileceginiz.

Bu vazelinlerin bebekler için olanları var parfümsuz falan oluyor kimyasal daha az olan üstünü okursun zaten yazar onlardan alabilirsin bir şey olmaz yani çok az sürersen dk başı surmuceksin zaten ben daha 1 yada 2 surmusumdur olmadı çok şükür hiç mantarı falan

Ayaklarının rengi neden öyle normal mi? Benimki 2 yaşında ayaklar pembe pembe onda mi var bir tuhaflık sanki bu benmkinden daha yasli duruyo bana göre ama erkek diye olabilir benimki dişi diye mi :oops: bi de kızıma tosun diyorlar görenler terbiyesizler :D
Bu arada maşallah yakışıklıya :) mantar var gibi durmuyor. Vazelin sürebilirsiniz ama çok ince hayvansever03 un de dediği gibi daha güzel gözüküyor hem.

Belki çektiğim ışıktan öyle çıkmış olabilir Aslında o kadar yaşlı değil gayet atik ve genç bir bey
39228

• Beğen
Tepkiler: Kca
Doğal olarak önerebileceğim birşey yok ama bu şekilde çizikler,beyazlıklar genelde gaga taşı,mineral blok gibi şeylere sürtününce oluyor.benim kuşumdada vardı hatta bu dediğim kremi sürdüm 3 gün ne olur ne olmaz diye ama gereksiz olmuş.sizde boşuna kuşu yormayın.zaten mantar ilerleyince hemen fark ediliyor.

Gayet normal bir renk :) Cinsiyetle ilintili değil, yapısal.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Gayet normal bir renk :) Cinsiyetle ilintili değil, yapısal.

Benim kızın pembe olması da normal yani ama dimi :D biliyorsunuz hasta ya bu aralar utanmasam tüyünün rengine takilcam evdeyim zaten bütün gün aksama kadar hayvanı inceliyorum vicdan azabından.

Ekli dosyalar

• 20190707_100049.jpg
    20190707_100049.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 11
Geri