Karadeniz Pet

muhabbet kuşu neden yemlikteki yemleri dışarı atar

selhan

Meraklı Üye
merhaba, dişi kuşum yemlikteki yemlerin hepsini kafasını daldırıp dışarı atıyor, yemlikte yem kalmıyor. çok az bırakıyor onu da yiyor. bunu neden yapar?

İlgi çekmek için olabilir.Her kuşun karakteri farklı Haydar da arada yapıyordu öyle :)

bazen yemlerin arasında bir şeyler arıyorlar. Mesela sevdiği bir tohum olabilir. kimisi de sadece zevk. maksat sahibini çıldırtmak 😁

sonunda kuşun yem dökme sorununu çözdüm. tesadüf mü bilmiyorum ama 5-6 yemlik değiştirdikten sonra son yemlikte yem dökmeyi bıraktı.

bu yemlikten aldım. ortadaki plastiği kaldırdım. uzun ve geniş bir yemliği oldu. tam 1 haftadır 1 tane bile yem dökmedi.

Farklı sebeplerden yapılabilir. Dışarı çıkmak istediğinden senin ilgini çekmeye çalışıyor olabilir. Kızgınlıkta olabilir. Yemler içerisinde yulaf vb. varsa ulaşmak için döküyor olabilir.

Bizim kuş yuvalığını çıkardığımda yem dökmeye başlıyordu. Aynı zamanda akıllı yemlikten de nefret ediyor. Akıllı yemlik içerisinde ne olursa olsun bütün yemleri alıp fırlatıyor, normal yemlikte böyle bir davranış göstermiyordu.

Farklı sebeplerden yapılabilir. Dışarı çıkmak istediğinden senin ilgini çekmeye çalışıyor olabilir. Kızgınlıkta olabilir. Yemler içerisinde yulaf vb. varsa ulaşmak için döküyor olabilir.

Bizim kuş yuvalığını çıkardığımda yem dökmeye başlıyordu. Aynı zamanda akıllı yemlikten de nefret ediyor. Akıllı yemlik içerisinde ne olursa olsun bütün yemleri alıp fırlatıyor, normal yemlikte böyle bir davranış göstermiyordu.
evet bizimkide akıllı yemlikten nefret ediyor. yemlik uzun olunca yulafa ulaşmak için dağılmasına gerek kalmıyodur :). önemli olan artık yapmaması. 1 paket yem israf oldu :D

Geri