Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Tüy Dökümü

Aystar16

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba 15 aylık İngiliz bir oğlumuz var. Ağustos gibi bir tüy dökümü yaşadı çokta uzun sürmemişti. Ancak şimdi tekrar tüye girdi ve yoğun şekilde döküyor uzun kanat ve kuyruk tüyleri dahil döküyor yenileri geliyor gözle görülür şekilde belirgin. Yemesinde içmesinde dışkısında şükür sorun yok ama haliyle halsizliği mevcut.(stres yaşıycak hiçbişey olmadı yer değişikliği kafes oyuncak vs)

Sorum şu tüye bu kadar kısa zamanda tekrar girmesi normal mi? Yada ne kadar aralıklarla giriyorlar?

2. Olarak bazı yerlerde meyve sebzeyi kesin diyorlar tüye girince bazılarıda kesmeyin verin diyor. Bunların hangisi doğru yeşillikle ve meyveyle arası çok iyi. İyi geleceğini de düşündüğümüz için veriyorum ama doğru mu yapıyoruz. Ek olarak kaliteli yem kullanıyorum vitamini kumu taşı vs herşeyi de mevcut vallahi kendimize bakmıyoruz ona baktığımız kadar cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Ağustosta ara tüy dönemi yaşamıştır şuan ana tüy dönemlerindeler. Kanat,kuyruk dökümü görülmesi normal. Ben meyve ve sebzeyi kesmiyorum ama tüy zamanı sınırlı tutuyorum tüy dönemi karın ağrısı yapar sebze/meyvede dışkıda sıvı arttırdığı için ek bir karın ağrısına sebebiyet vermesin diye. Yulaf , biber tüy zamanı iyi gelir verebilirsiniz.

Ağustosta ara tüy dönemi yaşamıştır şuan ana tüy dönemlerindeler. Kanat,kuyruk dökümü görülmesi normal. Ben meyve ve sebzeyi kesmiyorum ama tüy zamanı sınırlı tutuyorum tüy dönemi karın ağrısı yapar sebze/meyvede dışkıda sıvı arttırdığı için ek bir karın ağrısına sebebiyet vermesin diye. Yulaf , biber tüy zamanı iyi gelir verebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim sağolun. İçim rahatladı.

Geri