Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Yem Önerisi

zeynepgüler

Meraklı Üye
merhabalar tek erkek muhabbet kuşum var en iyi yem hangisidir acaba ? (versele laga önermenizi istemiyorum çünkü onunla aynı seviyede yemler olmasına ragmen kur nedeni ile gereksiz fiyat artışı yaşıyor + bazen olmuyor)

Versel laga yada vitakraft aliyorum genelde ..Beeks quik ve markette satilan yemlerden aldim benim kuşuma iyi gelmedi.

Tek bir markada karar kılmak istiyorum birçok marka var galiba garden mix ve vitakraft en iyiler arasında yanlışım varsa lütfen düzeltin kuşuma yanlış seçim yapmak istemem habgisini seçmem gerek gerekli vitamin mineral besin değerini hangi yemden alır ?

Marka ve içerikten ziyade asıl öncelik taze olan yem olmalı.
Geçenlerde yaşadığım bi olayı örnek vereceğim elimdeki G1 Experence yemi internetten almıştım ve 1 yıl kadar olmuştu bayatlamıştır diye döktüm yemi internetten forumlarda çokca tavsiye olunan yerden garden mix pempe şerit sipariş verdim ürünün içindeki aspirleri ayıtlarken üzerlerinin küflü olduğunu gördüm zaten kokusu iyi değildi (Ambalajında yazan SKT 1 yıldan fazla var) Sonra pet shoptan gardenmix sarı şerit aldım onunda SKT 2023 Dişi kuşumda dışkıda yem gözlemlemeye başladım bu yemde en son Beak's aldım 200 gr akdarı ve 300 gr ucuz darı ağırlıklı yem kattım şuan sorunsuz onu kullanıyorum şükür kuşların dışkıları düzeldi yani diyeceğim piyasada üzülerek söylüyorum yemlerin çoğu bayat tazesine denk gelmek tamamen şans işi tarihler yeni ancak yemler bayat yeterli denetim yok bu konuda malesef

şahsi görüşüm markalı yemler kadar içeriği iyi olmasada marketlerde satılan yemlerin sirkülasyonu çok olduğu için internetten aldığım yemlerden daha taze gibi geliyor bana

Marka ve içerikten ziyade asıl öncelik taze olan yem olmalı.
Geçenlerde yaşadığım bi olayı örnek vereceğim elimdeki G1 Experence yemi internetten almıştım ve 1 yıl kadar olmuştu bayatlamıştır diye döktüm yemi internetten forumlarda çokca tavsiye olunan yerden garden mix pempe şerit sipariş verdim ürünün içindeki aspirleri ayıtlarken üzerlerinin küflü olduğunu gördüm zaten kokusu iyi değildi (Ambalajında yazan SKT 1 yıldan fazla var) Sonra pet shoptan gardenmix sarı şerit aldım onunda SKT 2023 Dişi kuşumda dışkıda yem gözlemlemeye başladım bu yemde en son Beak's aldım 200 gr akdarı ve 300 gr ucuz darı ağırlıklı yem kattım şuan sorunsuz onu kullanıyorum şükür kuşların dışkıları düzeldi yani diyeceğim piyasada üzülerek söylüyorum yemlerin çoğu bayat tazesine denk gelmek tamamen şans işi tarihler yeni ancak yemler bayat yeterli denetim yok bu konuda malesef

şahsi görüşüm markalı yemler kadar içeriği iyi olmasada marketlerde satılan yemlerin sirkülasyonu çok olduğu için internetten aldığım yemlerden daha taze gibi geliyor bana
O konuyu ben geçen yıl yaşadım ve o konuyu çözdüm o yüzden tek derdim marka arayışı internette en fazla satış yapmış mağza veya semtimdeki en işlek petshoptan aliyorum taze oluyor kuslara vermeden önce kendim kontrol ediyorum tazelik oranını o yüzden tek istediğim veresele laga haricindeki en iyi marka

Garden mix önermiyorum bende yemi bitince değiştiricem yemini severek yemiyo vitakraftı öneririm onu kullanıyodum kuşum kızgınlık döneminde olduğundan içinde bal olduğu için değiştirmiştim

Garden mix önermiyorum bende yemi bitince değiştiricem yemini severek yemiyo vitakraftı öneririm onu kullanıyodum kuşum kızgınlık döneminde olduğundan içinde bal olduğu için değiştirmiştim
Bilgi edinmek amacıyla garden mix önermeme sebebinizi öğrenebilir miyim?

Bilgi edinmek amacıyla garden mix önermeme sebebinizi öğrenebilir miyim?
Yemin içinde çoğunlukla yulaf ve çekirdeğe benzeyen şey kararmış vaziyette oluyo son kullanma tarihine bir sene olmasına rağmen yem bayat oluyo yem miktarı eşit olmuyo mesela yemi açtığım da bembeyaz bir yem ile karşılaşıyorum. Önermeme sebebim belki de kuşumun fazla beğenmemesi de olabilir

Geri