Karadeniz Pet

muhabbet kuşu yıkanması

Berat Taşlı

Yeni Üye
öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. size bir sorum olacak. biliyorsunuz kış gelmek üzere ve az olsa da arada bir banyo yaptırmayı düşünüyorum. kafese banyoluk koyarsam içine koyduğum su soğuyor. sizce bu bir sıkıntı olur mu. ben genelde ılık su ilave ediyorum ama banyolukta zamanla soğumaya başlıyor. sizce su soğuklaşırsa hasta olma ihtimali var mı ?her gün sıcak su mu ilave etmeliyim yoksa her seferinde dışarıda mı yıkamalıyım? sorularımı cevaplarsanız sevinirim :)

Yaz kış ılık su tercih edin.Kiş aylarinda banyoluk değilde fısfıs yöntemini uygulayın.

Artık banyo zamanı geçti. Hasta edersiniz kuşu. Kuşların banyoya o kadarda ihtiyaçları yok ;)

Ben açıkçası kış aylarında banyo yaptırılması taraftarı değilim. Üşütme ihtimalleri fazla. Keyif aldırayım derken onu hasta edip üzme durumu var. Yukarıda fıs fıs denmiş. Mantıklı olabilir. Birazcık fıs fıs yapıp ısınmasını sağlayabilirsiniz, sıcak bir yerde, kaloriferin yanında ya da ısıtıcı üstünde (kafesle birlikte) vs. Kafesin içine banyo koyarsanız ve çok ıslanırsa üşütebilir, aman dikkat ☺️

Geri