Karadeniz Pet

muhabbet kusum çok yaramaz

e murat

Yeni Üye
Merhaba benim bir dişi muhabbet kusum var. Yaklaşık 4-5 aylık ben alali 1ay oldu başlarda çok uslu sakin bi kustu ama alışınca baya yaramaz oldu. Kafesin içinde oradan oraya uçup duruyor tellere asalıp taklalar atıyor. Bazen tutunamayıp düşüyor takla atarken. Yemligin penceresini açarak çıkıp tülün içinde dolaşıyor tülü açamadığı için dışarı çıkamıyor. Bazen tellere kanadını ya da kuyruğunu sıkıştırıp sessizce ötüyor. Bunlar normal mi kendine zarar verebilir mi? Bir de ilk defa göğsüne dokundum ve küçük bir çıkıntı olduğunu farkettimgöğsünün tam ortasında bu neir acaba? Bir aydır bugün ilk defa kafesin kapısını açık biraktim çıkıp uctu. Uçarken duvarlara falan çarptı konunca yakalayıp kafese koyduk. Bundan sonra ne siklikla ve nasıl cikarmam lazım yada cikarmali miyim? Henüz elime gelmiyor ama kendisine dokunmama izin veriyor .

Çikarmassan alismaz bizim kuşta ole idi carpiyodu acil cam yani perde kapali olmadan acmayin ilkse n ormal

Öncelikle eğitime kafes içinde başlamanız gerekir.Kafes içinde elinize geldikten sonra dışarıya salmalısınız.Dışarıya saldıktan sonra ortama alıştıktan sonra çarpmamayı öğrenecektir zaten.Birde kuşunuz tüy dökümünde iken salmamanız lazım.Tüy dökümünde tam olarak dengelerini sağlıyamazlar ve o yüzden etrafa çarparlar.

Geri