Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum 1-2 Haftadır İsal

ChiefConstable

Yeni Üye
Öncelikle Hayırlı Ramazanlar!
Kuş besleme işinde yeniyim. Kuşum 1-2 hafta önce isal oldu.
Yemine darı karıştırdım, yemini değiştirdim, Avidiare isimli bir ilaç aldım. Biraz düzelmişti ama sonra tekrar eskisi gibi oldu.
Kuşum ve dışkısının fotoğrafını da ekledim.
Kuşun cinsiyetini ve yaşını da söyleyebilir isiniz?
Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkür Ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_20190529_192841_1.jpg
    IMG_20190529_192841_1.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20190529_192813.jpg
    IMG_20190529_192813.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20190529_192811_1.jpg
    IMG_20190529_192811_1.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20190529_192623.jpg
    IMG_20190529_192623.jpg
    989.1 KB · Görüntüleme: 45
Hayırlı ramazanlar. Veterinere gitmenizi öneriyorum dışkılar normal değil. Kuş da çok tatlıymış bu arada. 4 aylık civarı gibi geldi bana.
Genelde kafes dibinde mi duruyor?

Hayırlı ramazanlar. Veterinere gitmenizi öneriyorum dışkılar normal değil. Kuş da çok tatlıymış bu arada. 4 aylık civarı gibi geldi bana.
Genelde kafes dibinde mi duruyor?
Hayır fotoğrafını çekmek için oraya indirdim genelde salıncağında duruyo tünekleri plastikti ağaç dalından tünek yaptım onlara henüz alışamadı

Hayır fotoğrafını çekmek için oraya indirdim genelde salıncağında duruyo tünekleri plastikti ağaç dalından tünek yaptım onlara henüz alışamadı
Dışkılar etrafında yeşil leke bırakmış, normalde öyle olmaması lazım. Dediğim gibi veteriner kontrol etse iyi olur. Hastalığa dair başka belirtiler var mı?

Dışkılar etrafında yeşil leke bırakmış, normalde öyle olmaması lazım. Dediğim gibi veteriner kontrol etse iyi olur. Hastalığa dair başka belirtiler var mı?
Tüyleri kabarık ve dışkıları tüylerine yapışıyor.
Mikrop mu kapmış yoksa bağırsak bozukluğu mu acaba?.
Bide cinsiyeti nedir acaba ben dişi diye biliyorum ama

O zaman kursak mantarı değildir diye tahmin ediyorum. Muhtemelen bakteriyel bir durum. İnternette dışkılarla ilgili yazılar mevcut. Bir göz atın derim. Çok geçmiş olsun

Kırmızı bir şurup. Suyuna bir kaç damla damlatın bakalım sonuç ne olacak. Her petshop da olmayabilir.

Tüyleri kabarık ve dışkıları tüylerine yapışıyor.
Mikrop mu kapmış yoksa bağırsak bozukluğu mu acaba?.
Bide cinsiyeti nedir acaba ben dişi diye biliyorum ama
Mikrobik durum olabilir ayrıca önerilen ilaç petshoplarda bulunmaz. Veteriner veya eczanelerde vardır. Siz kuşunuzun hastalığını veterinerden teyit ettirin derim.

Geri