Karadeniz Pet

muhabbet kuşum 2 haftadır çok tüy döküyor

gözzde

Yeni Üye
muhabbet kuşum yaklaşık 1 yaşında. 1 aydır felan tüy döküyordu ama özellikle 2 haftadır çok tüy dökmeye başladı . tüylerinin şeklide bayağı bir bozuldu ve parlaklığı gitti. sürekli kaşınıyor bir de zayıfladı sanki ( normalde de zayıftı)acaba bir hastalığımı var? röhnfried gervit-w veriyorum haftada 2 kere.
WhatsApp Image 2021-12-30 at 22.28.49.jpeg
WhatsApp Image 2021-12-30 at 22.28.50.jpeg
WhatsApp Image 2021-12-30 at 22.28.50 (1).jpeg

muhabbet kuşum yaklaşık 1 yaşında. 1 aydır felan tüy döküyordu ama özellikle 2 haftadır çok tüy dökmeye başladı . tüylerinin şeklide bayağı bir bozuldu ve parlaklığı gitti. sürekli kaşınıyor bir de zayıfladı sanki ( normalde de zayıftı)acaba bir hastalığımı var? röhnfried gervit-w veriyorum haftada 2 kere.Ekli dosyayı görüntüle 60581Ekli dosyayı görüntüle 60582Ekli dosyayı görüntüle 60583
Eğer tüylerini tam çıkaramadığını düşünüyorsanız youtube'da tüy tımarını araştırabilirsiniz. Görüntüsünden bana sanki eski tüylerini 2 haftada tam dökememiş gibi geldi.

daha çok tüy dökmeye başladı tüm vücudunda tüy tüpcüklerini görebiliyorum ve bazı yerleri kelleşti ne yapmam lazım biliyorum vitaminde veriyorum yulaf vermeyede başladım
WhatsApp Image 2022-01-04 at 23.29.33.jpeg
WhatsApp Image 2022-01-04 at 23.29.34 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-01-04 at 23.29.34.jpeg

Eğer tüylerini tam çıkaramadığını düşünüyorsanız youtube'da tüy tımarını araştırabilirsiniz. Görüntüsünden bana sanki eski tüylerini 2 haftada tam dökememiş gibi geldi.
tüy tımarını denedim ama pek tüy çıkmadı öyle belkide ben tam yapamamışta olabilirim

tüy tımarını denedim ama pek tüy çıkmadı öyle belkide ben tam yapamamışta olabilirim
Demek ki tüy dökememe sorunu yok. Olsa zaten elinize gelir durur hep.

Tüye giren kuşlar için bt amin forte diye bir vitamin var. Bölünmüş olarak bt amin forte alabilirsiniz. Bu da gervit'in firmasına ile aynı rönfreid marka olması lazım. Vitaminler düzenleyici, tetikleyicidir.

Bu bt amin forte içinde ise tüy çıkarmaya yardımcı aminoasit var. Aminoasitler birleştirip protein oluşturur. Tüy çıkarmak için sadece b vitamini değil aminoasit de gerekli ki tüyü oluşturabilsin. 22 tane kullanılabilir aminoasit var. Bunun 8 tanesini vücut dışardan almak zorunda. Kuşunuz belki bu aminoasit eksikliğini yaşıyor olabilir bir ihtimal.

Geri