Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Akşamları Çok Agresifleşiyor

Nasıl_ki

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar 3 hafta önce kuş almamla buraya katılmamın faydalı olacağını düşündüm,henüz ilk kuşum:)

Benim Muhabbet Kuşum Dişi 4 aylık bir yavru,3 hafta önce aldım kendisini.Şuan için bize(ev halkına) gayet alışmış durumda,elimize çıkıp yem yiyor,parmağımızla oynuyor,kendini sevdiriyor,kısacası alışamama,pasif kalma gibi şeyleri yok,ama kuşum İkindi Ezanından 1-1,5 saat sonra(takriben saat 6,6:30 gibi)kapı gıcırtısına benzer sesler çıkarıyor muhtemelen uyuma saati geliyor ve sonrasında inanılmaz derecede agresifleşiyor,sabah ki kuşun yerine bambaşka bir kuş gelmiş gibi ve bu olay sabah 7'lere kadar devam ediyor,sanki otomatik kurulmuş gibi her gün aynı saatlerde oluyor bu olay.Elimizi kafesin yanına bile yaklaştırmıyor ve gerçekten acı verecek derecede ısırıyor,özellikle uyurken rahatsız etmiyorum(gece lambası yakıyorum,bazende karanlıkta uyuyor)ama uyanıkken de akşamları böyle oluyor,bilen varsa yardımcı olabilir mi neden bu şekilde olduğuna dair?

(Biraz uzun oldu ama ilk konunun acemiliğine verin):)

Kardeşim aynı şekilde benim de kuşum öyle 6 dedim mi haca kararmaya yakın asla yanaştırmıyor benim sana Öner'im şu o ısırsada sen gıdısından okşamaya devam et belli süre sonra sersemleşiyorum uysallaşıyor sanırım yeterince eğitimli olmadığından kaynaklanıyor ama dişi biraz da ondan naz yapıyor

Dediğinizi yapacağım,umarım inadını kırabilirim

Anlaşılan daha önceki yerinde belli saatlerde uyuyup uyanmış. Uyku saati yaklaşınca uyuma yeri kavgası moduna giriyor. Önceki yerinde kalabalıkta uyumuş muhtemelen. Bu sorunu odasının ışığını günlük 10'ar dk geç kapatarak aşabilirsiniz. Ama günde en az 8-9 saat uyumalı stres yapmaması ve sağlıklı yaşamı için.

Daha önceki yeri bir baharat dükkanıydı,hem girip çıkanlar hemde yanında duran 2-3 kuş daha vardı dediğiniz gibi muhtemelen bu sorun buradan kaynaklanmakta o zaman.Dediğinizi mutlaka yapacağım teşekkürler:)

Geri