Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Astım Hastası Mı?

Mehmetali43

Meraklı Üye
Dişi Muhabbet Kuşumu 2 gün önce petshopdan aldım orda farkedemedim böyle olduğunu eve gelince farkettim durmadan sabah akşam sürekli aynı sesi çıkarıyor yemesinde içmesinde dışkısında hiç bir sorun yok herhangi bir ilaçla geçirebilecek düzeydeyse ilaç tedavisi yapıcam ama zor ise geri iade edicem

Kuyruk atma sorunu solunum ile ilgili diye biliyorum isterseniz forumda benzer konulara bir göz atın.

Aynen zaten çok ileri vakalarda ikaç öneriyorlar başlangıçlarda sanırım etken maddesi düşük olanlar tavsiye ediliyor.Bilgili arkadaşlar mutlaka dönecektir.Sizinkinde uçarken nefes nefese kalma ya da çıt çıt die sesler geliyor mu ? Bu arada maşallah çok sevimli..

Aynen zaten çok ileri vakalarda ikaç öneriyorlar başlangıçlarda sanırım etken maddesi düşük olanlar tavsiye ediliyor.Bilgili arkadaşlar mutlaka dönecektir.Sizinkinde uçarken nefes nefese kalma ya da çıt çıt die sesler geliyor mu ? Bu arada maşallah çok sevimli..
cumartesi günü aldığımda kafese koyarken elimden kaçırdım biraz uçtu perdeye kondu nefes nefese kaldı sanki balgam varmış gibi hırıltılı geldi ses.gece ışık kapalı olup olmaksızın hep aynı ses inlemeli gibi bazen de çıt çıt gagasını açıp duruyor ve kafası yukarı bakıyor sürekli.

Daha önce benzer bir konuda başka bir üyemize
@ADRIAN şu şekilde önerilerde bulunmuş;

“Hafif kuyruk atması mevcut şimdilik ilaç önermem fakat kuyruk atma derecesi artar yada ses, hırıltı gibi farklı semptomlar eklenirse ilaç kullanımı gerekir.

Kuyruk atması hala aynı hafif durumda istersen doksisiklin etken maddeli ilaç temin edip kullanabilirsin.

Levadoks, doksimis, hiprodoksi s, Eritrom, eritrotek bunları veteriner yada hayvansal ilaç satan yerlerde bulabilirsiniz. Monodoks'ta alınabilir eczanede satılıyor lakin antibiyotik olduğu için doktora yazdırmanız gerekir.”

“Hafif kuyruk atması mevcut şimdilik ilaç önermem fakat kuyruk atma derecesi artar yada ses, hırıltı gibi farklı semptomlar eklenirse ilaç kullanımı gerekir.

Kuyruk atması hala aynı hafif durumda istersen doksisiklin etken maddeli ilaç temin edip kullanabilirsin.

Levadoks, doksimis, hiprodoksi s, Eritrom, eritrotek bunları veteriner yada hayvansal ilaç satan yerlerde bulabilirsiniz. Monodoks'ta alınabilir eczanede satılıyor lakin antibiyotik olduğu için doktora yazdırmanız gerekir.”
hmm teşekkür ederim doksisiklin alıcam inşallah çabucak geçer.

Baytril ve erotrom diye ilaçlar da varmış bunlar hakkında bilginiz var mı

Tam olarak bilmiyorum bilgili arkadaşlar gördüklerinde en doğru yönlendirmeyi yaparlar.Sizde şimdilik forumda aratarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlaç almadiysan İstanbul içi elden yada kargoyla gönderebilirin

Kuyruk atması mevcut solunum sorunu var yukarıda yazılan ilaçlardan birini temin edin kullanımını yazarım. Baytril solunum yolu sorunlarında etki gösteren bir antibiyotik değil, önceliğiniz doksisiklin etken maddesi içeren ilaçlar olsun.

Kuyruk atması mevcut solunum sorunu var yukarıda yazılan ilaçlardan birini temin edin kullanımını yazarım. Baytril solunum yolu sorunlarında etki gösteren bir antibiyotik değil, önceliğiniz doksisiklin etken maddesi içeren ilaçlar olsun.
Bu doksisiklin olarak tetradox kullansam olur mu?

@ADRIAN doksisiklin etken maddeli ilaç olarak tetradox varmış bunu nereden temin edebilirim doktora mı yazdırmam lazım yoksa veterinerlerde bulunur mu?

Benimde 2 tane muhabbet kuşum vardı tüyleri kabarıktı sularına vitamin vs damlatıyordum bugün biri ölmüş maalesef çok üzüldüm yemliginde de biraz kabuk vardı çok yem göremedim ama değiştirince yanındaki üstüne falan atlamadı normal yedi ve yuvaliga asla girmezdi orda bulduk :( neden olabilir? Diğerini koruyayım bari

@Mehmetali43 Enrofloksasin(Baytril) solunum yolu enfeksiyonlarında etkili bir antibiyotik değil.Tetra ailesinden olan (Doksisiklin/Oksitetrasiklin/Klortetrasiklin vb...) ilaçlar kullanılır.Makrolit grubundan olan Eritromisin/Klaritromisin etken maddeli ilaçlar da kullanılabilir.Tylosin Tartarat da tercih edilebilir.

Doksisiklin etken maddeli ilaç olarak Vmd Doxy,Levadoks ya da Doksimis kullanılabilir.

@Mehmetali43 Enrofloksasin(Baytril) solunum yolu enfeksiyonlarında etkili bir antibiyotik değil.Tetra ailesinden olan (Doksisiklin/Oksitetrasiklin/Klortetrasiklin vb...) ilaçlar kullanılır.Makrolit grubundan olan Eritromisin/Klaritromisin etken maddeli ilaçlar da kullanılabilir.Tylosin Tartarat da tercih edilebilir.

Doksisiklin etken maddeli ilaç olarak Vmd Doxy,Levadoks ya da Doksimis kullanılabilir.
Doktora tetradox yazdırdım pirinç tanesi kadar tam dolu suluğa ekliyorum bugün 2. günü pek bir gelişme olmadı veya sonradan çıkacak etkisi tetradox dışında ozzy vit multivitamin de vermeye başladım.Tedavi süreci bittikten sonra tekrar yazarım.Teşekkürler.

Geri