Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Astım ve İnlemesi Geçmiyor!

jacob7

Yeni Üye
Merhabalar, bundan yaklaşık bir ay önce muhabbet kuşumuz başını ve kanatlarını içme suyuna sokunca babam da hayvanın yıkanmak istediğini düşünerek onu yıkayarak bir hata yapmış. Sanırım o zaman üşüttü ve bronşit oldu. İlk başlarda ağzından tık tık ses çıkarmaya başlamıştı ama keyfi yerindeydi gayet, biz de vitamin vs. verdik ve bu kadar ilerleyeceğini düşünmedik. Sonrasında videoda da görülebileceği üzere her nefes alışında inlemeye benzer sesi çırakmaya başladı, özellikle geceleri ses daha fazla artıyor. Rahatsızlık artınca vitaminden solunum yolu ilacına geçtim, internetten elexsus astex adlı ilacı sipariş ettim. Yaklaşık 10 gün kullandık ama fayda etmedi. Sonrasında babam arkadaşı vasıtasıyla tanıdık bir veterinere sorunları anlattı ve veteriner bir antibiyotik verdi. İsmini öğrenemedim maalesef. Fotoğrafını aşağıda ileteceğim, kıvamı yağ gibi ve şeffaf. Fakat bu ilaç da işe yaramadı, inlemeler hala devam ediyor, nefes almakta güçlük çekiyor, sürekli uyuyor ve hiç keyfi yok. Bu gidişle ölecek diye ve şuan acı çekiyor diye çok üzülüyoruz. Yardım edebilir misiniz.

İlk Kullandığım ilaç:

Veterinerin verdiği antibiyotik. 50 ml suya 8 ml olacak şekilde kullandık.

Bu da kuşumuzun şu anki hali. Vantilatörü tünek olarak kullanıp orada daha rahat ettiği için yaz kış duruyor orada.

Veteriner 50 ml suya 8 ml verdiği ilacı koymanızı mı istedi?
İlk kullandığınız ürün bir işe yaramaz, zaten yaramamışta. Veterinerden, hiprodoxi, doksimis, levadoks, vmd doxy bu ilaçlardan birini alın. Ya da eczaneden monodoks ya da tetradox alın. Alınca yazın kullanımını yazarım.

İlk kullandığınız ürün bir işe yaramaz, zaten yaramamışta. Veterinerden, hiprodoxi, doksimis, levadoks, vmd doxy bu ilaçlardan birini alın. Ya da eczaneden monodoks ya da tetradox alın. Alınca yazın kullanımını yazarım.
Ben yanlış yazmışım ölçüyü . 50cc suya 0.8 cc koymamızı istemişti. Fakat neredeyse 10 gün oldu hiç bir olumlu gelişme yok. Eczaneden bugün söylediğiniz ilaçları alıp size haber veririm. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

Tekrardan merhaba, Monodox 100mg kapsül şeklinde temin ettim ilacı. Yardımcı olabilir misiniz?

Tekrardan merhaba, Monodox 100mg kapsül şeklinde temin ettim ilacı. Yardımcı olabilir misiniz?
Tam dolu suluğa 2,3 pirinç tanesi kadar ekleyin. 7 gün boyunca kullanın. İlaç kullanımı sırasında kafeste kalsiyum içeren herşeyi kaldırın.

İyi akşamlar.
muhabbet kuşum yaklasik iki haftadir halsiz sürekli uyuyor sürekli silkeleniyor kuyruk titretiyor gagasını açıp kapatıyor hiç ötmüyor arada nadirde olsa ottugunde çok ince bir sesle otuyor ve bu arada tuy döküyor bulundugum yerde kuşlardan anlayan veteriner yok ozellikle kafesini temiz tutuyorum sürekli yemini yeniliyorum suluguna vitamin damlası karıştırıyorum. İshal durumu yok. Bir çok yerde araştırdım soğuk algınlığı astım gibi rahatsızlıklardan bahşedilmiş bende bunun üzerine doksimis adında ilacı getirttim fakat nasıl kullanılacağını bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam benimde kuşum şuan ağır hastım. Kuşunuzun durumu ne oldu biraz bilgilendirir misiniz
Merhaba, cuma günü tedaviye başladım, yine sürekli uyuyor halsiz ve isteksiz. Nadiren biraz daha enerjik olup çok alçak sesle cikliyor. Fakat her nefes alışındaki ses devam ediyor. Umarım 1 hafta sonunda biraz daha toparlamış olur.

Merhaba, cuma günü tedaviye başladım, yine sürekli uyuyor halsiz ve isteksiz. Nadiren biraz daha enerjik olup çok alçak sesle cikliyor. Fakat her nefes alışındaki ses devam ediyor. Umarım 1 hafta sonunda biraz daha toparlamış olur.
Üzüldüm hocam inşallah toparlar.

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim, sizin kuşunuz ne durumda şuan?
Bizde ilaçları kullanmaya yeni başladık daha yolun başındayız, pek iyi diyemem. Aynı sizin kuşunuz gibi halsiz, sürekli uyur durumda, keyifsiz, sesi çıkmıyor. İnşallah en kısa sürede toparlarlar, eski neşeleri olmadan hayat çok kötü ve sıkıcı. Böyle gördükçe insanın içi darlanıyor.

Bizde ilaçları kullanmaya yeni başladık daha yolun başındayız, pek iyi diyemem. Aynı sizin kuşunuz gibi halsiz, sürekli uyur durumda, keyifsiz, sesi çıkmıyor. İnşallah en kısa sürede toparlarlar, eski neşeleri olmadan hayat çok kötü ve sıkıcı. Böyle gördükçe insanın içi darlanıyor.
Çok haklısınız, size de çok geçmiş olsun inşallah en kısa sürede toparlarlar.

Evimizin küçük oğlu dün akşam maalesef vefat etti. Yardımcı olan ve iyi dileklerde bulunan herkese teşekkürler.

Geri