Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum ayağındaki sıkıntı

• Konbuyu başlatan ByST7
  • Başlangıç tarihi
B

ByST7

Guest
yd1qbL.jpg

Muhabbet Kuşumun sağ ayağında sıkıntı yok.ancak sol ayağında sıkıntı var.uçtuğu yerlere konamayıp yere düşüyor,yine koluma geldiği zamanda dengesini sağlayamayıp düşüyor.parke'ye bastığı zaman sol ayağıda kayıyor yürümekte zorlanıyor.yardımlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ayağına felç inmiş olabilir benim kuşumada olmuştu kuşu eline al sakat olan ayana biraz bastir sık eyer canı yanmazsa ses çıkarmazsa felç inmiş olabilir

evet sol ayağını sıktığımda herhangi bir tepki vermiyor sağ ayağını sıktığımda bağırıp elimi ıssırıyor.

O zaman felc inmistir felc olma nedeni zehirlenmis olabilir herhangi bi kusma falan varmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:34 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

Tabi eyer felc olmussa diyer ayanada zamanla geciyor

Felç olmuş.Normalde yaşlı kuşlar felç olunca saatler içersinde ölür.Genç kuşlar yaşamını devam ettirsede acı çekerler.Veterinerde böyle durumlarda bişey yapamıyor.Geçmiş olsun

Kuşunuz genç mi? Bu duruma gelmesine neden olacak birşey öncesinde olmuş olabilir mi?

popsunu bir kontrol edin yumurta da olabilir

Benim de aynı şekilde kuşun sol ayağında birşey var. Ama sizinki kadar değil. Uçuyor , sağa sola konup dengede duruyor , parmağıma konuyor dengede duruyor , göğsümde yürüyor pıtı pıtı ama parmağıma aldığımda sol ayağıyla hafif basıyor tam kavramıyor parmağımı. Sol ayağına dokunup hafif bastırınca ayağını çekiyor yani hissediyor sanırsam. Herhangi bir yere de çarpmadı , düşmedi neden böyle olmuş olabilir ? Kuş daha 35 günlük fln. Dediğiniz gibi sol ayağını iki parmağım arasına aldığımda ayağını kaçırıyor ama herhangi bi ciyaklama veya ısırma yok.

Son düzenleme:
düzelirmi bu ? tutunamadığı için yere düşüyor.bende o yüzden çıkarmadığım için artık uçamıyor.

Geçmiş olsun bildiğim kadarıyla tedavisi yok bunun ama kuşu arada çıkarıp uçurmanız lazım yoksa yağlanma yapar şişmanlar ve sağlam ayağına daha fazla yük yüklemiş olursunuz

Yavrum benim. Onun diğer kuşlardan daha çok sevgiye ihtiyacı ihmal etmeyin

Geçmiş olsun, üzücü bir durum..

geçmiş olsun bir ingiliz kırıgı kuşumunda tek ayagı aynı sekılde yerine duruyor tele tırmanıyor ancak tek ayagında aksama var az hissediyor veya acı cekıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:26 -->-> Daha önceki mesaj 15:24 --

çarpıklaşmış ayak olma ihtimali varmı acaba :S ??

Geçmiş olsun. Ara sıra uçurun ama dikkat edin saga sola çarpıp kendini yada düşüp yaralanmasın :(

1-2 haftada bir çıkarırımdım.artık 3 gündü bir çıkarıp uçurmaya çalışcağım.kakasını sık yapmasa iyi olur :).ishal olmadığı halde sık yapıyor.önceki kuşum yarım saat çıkarırdım dışardayken fazla yapmazdı.

Geri