Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum beyaz salya akıtıyor

yksl

Yeni Üye
Ben 8 gün önce sokakta bir muhabbet kuşu buldum. 3. Günün sabahında aşırı derecede sulu dışkı yapmıştı. Pirinç suyu verdim ve büyük oranda düzeldi. Sonra veteriner bana enrocid adlı antibiyotik verdi ve 3 gün önce sabah kuş bir anda salya akıtmaya başladı. Sonra titremeye başladı ve çocuk ateş düşürücüsü verdim biraz kendine geldi. Elma sirkeli su verdim ve birkaç saat önce yine sulu dışkı yaptığını farkettim. Dün gece de uyurken uyanıp yine salya akıtmaya başladı. Fotoğraftakinin 2 katı daha fazla kustu. Bir de arada bir gaz salıyor gibi ses yapiyor. Bu gece de kuşmuş sanırım 3 saatte bir uyandım ama zemindeki kağıt çok fazla ıslanıp kurumuş. Ağzı veya salyası kokmuyor, durduk yere bağırıp çırpınıyor yardım edin lütfen https://youtube.com/shorts/e9VUhqdOuoQ?feature=share

Ekli dosyalar

• IMG_20210521_014421-scaled (1).jpg
    IMG_20210521_014421-scaled (1).jpg
    793.1 KB · Görüntüleme: 19
Eğer salyalı kusuyorsa büyük ihtimal kursak mantarı vardır. İnsanların kullandığı ilaçları kullanılabilirliği tespit edilmedikçe kesinlikle kullanmayınız. @Recai SULAMİS

Merhaba, kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım..
Bugün dışkısı büyük oranda düzeldi. Koyu yeşil gibi. Alakası var mı bilmiyorum ama kustuğunda çok sulu dışkı yapmıştı.

Ekli dosyalar

• IMG_20210522_162358.jpg
    IMG_20210522_162358.jpg
    591.9 KB · Görüntüleme: 11
Geri