Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bitli mi

cey

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar biz 2 hafta önce bir muhabbet kuşu aldık. Kendisi 1 ayını doldurmuş bir erkek. Bu sıralar bazı tuhaf hareketleri var ve baxı bitlenme belirtilerini de yaşıyor mesela tüylerini didikleme kafasını bir yerlere sürme ara sıra acı ötüşü ama bitler akşam hücuma geçerler miş halbuki benim kuşum sabahları kaşınıyo ve neredeyse 2 günde 1 kafesini ayrıntılı yıjıyorum her bir parçasını ve 5 günde 1 falan banyo yaptırıyorum imkansız gibi geliyo o yüzden acaba aldığım yerde mi vardı bit yani artık paranoyaklaştım ve siyah yem kırıntılarının bile hit sanıyorum napmam gerek sizce bitli mi ben kesinlikle bit görmedim hatta içine pamuk da koydum kafesin onda da yoklar (Bir de arkadaşlar bazen kafesin altına inip kanatlarını çıldırmış dibi 10 saniye falan çırpıyo ve bazen kediler gibi kuyruğunu kovalıyor yavru olduğu için mi acaba bir de tüy dökme döneminde galiba vitamin vermeli miyim) Şimdiden cevabınız için teşekkürler

Bit olup olmadığını anlamak için kafesinin dibine iki parça pamuk bırakabilirsin. Henüz 1 aylık tüyleri çıkıyordur çıkan tüy kapsüllerini patlatıyor olabilir veya ilk tüylerini döküyor olabilir. Siz tüy dökse de dökmese de haftada en az 2 gün vitamin’i verin. Kepek gibi bir şey döküyor mu?

Bit olup olmadığını anlamak için kafesinin dibine iki parça pamuk bırakabilirsin. Henüz 1 aylık tüyleri çıkıyordur çıkan tüy kapsüllerini patlatıyor olabilir veya ilk tüylerini döküyor olabilir. Siz tüy dökse de dökmese de haftada en az 2 gün vitamin’i verin. Kepek gibi bir şey döküyor mu?
Tamam pamuğu deneyeceğim teşekkürler. Kepek döküyor galiba çünkü çok küçük beyaz bir şey görmüştüm sırtında ama bit yumurtası olsa görünürde olmazdı bence değil mi? (Ama her baktığmda orda oluyor bilemiyorum )

Kuslar gunlerinin cogunu tuylerini duzeltlemekle gecirir. Bit oldugunu sanmiyorum. Kafes dibinde kanat cirpmasida normal daha yeni ucmasini ogrendi hevesli :) Ayni 1 ay civari kus bende de var sabah 6 bucuk dedim mi deli gibi kanat cirpar kafesten cikmak istedigi icin. Anlattiklariniz normal seyler yani endiselenmeyin

Bit olduğunu düşünmüyorum. Aynı sıkıntı bende de var. Ama benim kuşum suyu sevmiyor diye banyosuzluğa bağlıyorum ben. Siz kuşun yanına ılık su koyun kendisi banyo yapsın, olmadı Gaga taşını çıkarın 1-2 gün öyle gözlemleyin. Bazı kuşların gaga taşına alerjisi oluyordur.

Kuslar gunlerinin cogunu tuylerini duzeltlemekle gecirir. Bit oldugunu sanmiyorum. Kafes dibinde kanat cirpmasida normal daha yeni ucmasini ogrendi hevesli :) Ayni 1 ay civari kus bende de var sabah 6 bucuk dedim mi deli gibi kanat cirpar kafesten cikmak istedigi icin. Anlattiklariniz normal seyler yani endiselenmeyin
Çook sağolun inanılmaz rahatladım vitamini normal bir süpermarket gibi bir yerden alsam sıkıntı olur mu

Iki parca pamugu kafesin dibine koselere koyun birini gece kalkip kontrol edin digeribi ertesi gun kontrol edin. Yuruyen bisey var mi diye.

Bit olduğunu düşünmüyorum. Aynı sıkıntı bende de var. Ama benim kuşum suyu sevmiyor diye banyosuzluğa bağlıyorum ben. Siz kuşun yanına ılık su koyun kendisi banyo yapsın, olmadı Gaga taşını çıkarın 1-2 gün öyle gözlemleyin. Bazı kuşların gaga taşına alerjisi oluyordur.
Gaga taşı daha almamıştık zaten kraker oyuncağı yemeği ve suyu var sadece banyonun da daha almadım normal bir plastik kaba koysam döker mi onu

Gaga taşı daha almamıştık zaten kraker oyuncağı yemeği ve suyu var sadece banyonun da daha almadım normal bir plastik kaba koysam döker mi onu
Olur. Kuşun Bacak boyu kadar su koysanız yeter. Bir parça yeşillik ya da sevdiği bir oyuncağı suyun içine koyabilirsiniz.ilgisini çekmesi için.

Balli kraker kullanmayin yerine daldari alin en iyisi. Gaga tasi alin derim benim kus kemirmeye basladi. Dun gece girc girc ses geliyodu baktim tasi kemiriyor. Banyolugu cikardiginiz da gosterin parmaginizla suya vurun ilgisini ceksin ama daha kucuk bence banyo yapmasina gerek yok. Mazallah usutur yoksa. Daha bunyeleri zayif cunki

20180914_120803.jpg
kasin kasin bitmez :D

Arkadas endiselenmesin kasinma konusunda diye attim :D her kasinma bit olsaydi bu bitli saziye olurdu :D

Bizim ki de aynı :) kendini kaşıyor yetmiyor gelip bizi de kaşıyor /)))

Hepinize teşekkür ederim bu sitede yeniyim buradaki yardımlaşma çok güzel keyifli bu arada ballı kraker nasıl zarar veriyor

Yemleri yapistirmak icin bal yerine zararli maddeler kullaniliyormus. Ben asla kullanmadim kullanmayi dusunmuyorum ayni paraya daldari alin daha cok seviyolar emin olun.

Geri