Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum cinsiyeti ve yaşını söyleyebilir misiniz

Aht1990

Yeni Üye
Merhaba bir çift muhabbet kuşu aldım eş damızlık denildi fakat evde kafeste ayrı ayrı yerlerde duruyorlar dişi den Emin’im fakat erkek denileni çözemedim cere si siyahımsı bir renkte anlayamadım cinsiyet ve yaşını bilen yardım edebilir mi

Ekli dosyalar

• 0D24B20D-DCE9-41D1-85CF-951CF3713490.jpeg
    0D24B20D-DCE9-41D1-85CF-951CF3713490.jpeg
    762.8 KB · Görüntüleme: 45
  • 0A89E6D9-BE02-40FA-8A2E-151267AFE8DA.jpeg
    0A89E6D9-BE02-40FA-8A2E-151267AFE8DA.jpeg
    712 KB · Görüntüleme: 45
Dişi de bu

Ekli dosyalar

• FD636BD3-5E82-42D5-97D8-E97DE0BEC328.jpeg
    FD636BD3-5E82-42D5-97D8-E97DE0BEC328.jpeg
    737.5 KB · Görüntüleme: 42
Hic genç durmuyorlar. 2 yaş civarindalar belki daha fazla. Goz bebeklerinin etrafındaki beyaz halka baya genişlemiş.

İlk resimdeki dişi mi erkek damızlık çift olarak almıştım kahverengi olan dişi

Koyu lacivert görüyorum ben. Eğer gercekte de oyleyse erkektir. Fakat kahverengi kısımları varsa dişidir veya hormon bozukluğu durumu da olabilir. Siz kendi gozlerinizle daha net bir analiz yapabilirsiniz. Bir bakın ne durumda burun rengi?

Koyu lacivert görüyorum ben. Eğer gercekte de oyleyse erkektir. Fakat kahverengi kısımları varsa dişidir veya hormon bozukluğu durumu da olabilir. Siz kendi gozlerinizle daha net bir analiz yapabilirsiniz. Bir bakın ne durumda burun rengi?

Baktığımda çok koyu mavi gibi duruyor siyaha dönük bir renk kafeste kuşlar birbirlerinden ayrı duruyor internetten kızıştırma sesi açtığımda ise birbirlerinin ağızlarına birşeyler veriyorlar susturunca sesi geri ayrı ayrı duruyorlar anlayamadım bende

Sürü hayvanı olduklari için kendilerinden bir ses duymak rahatlatır tabi. Erkek değil ama sanki dişi tüy döneminde gibi. Eşlerden bir taraf hazır hissetmiyorsa kendini bu iş ne yazık ki olmuyor. Kuşlarınız da yeni ayrıca. Bir kaç hafta alışma surecini atlatsınlar. Siz yumurta mamasını olabildigince vermeye çalışın. Bol bol kus sesi dinletin.

Sürü hayvanı olduklari için kendilerinden bir ses duymak rahatlatır tabi. Erkek değil ama sanki dişi tüy döneminde gibi. Eşlerden bir taraf hazır hissetmiyorsa kendini bu iş ne yazık ki olmuyor. Kuşlarınız da yeni ayrıca. Bir kaç hafta alışma surecini atlatsınlar. Siz yumurta mamasını olabildigince vermeye çalışın. Bol bol kus sesi dinletin.

Zaten şu an öyle yapıyorum aldığım petshop da bunlar daha önce petshopun kümesinde damızlıkmış direk damızlık olarak aldım kafesinde adamın bi bu erkek olarak aldığım birde mavi cereli erkek vardı ilk diğerini aldım fakat çok fazla uzaklardı dişi yanına yaklaştırmıyordu gaga atıp uzak duruyordu bununla ses duyunca gene yan yana geliyor fakat ses olmadığında bununla da uzaklaşıyor

Dedigim gibi bunlar genç kuşlar gibi görünmüyor. Keşke daha genç yaklaşık 8 aylık bir takım alsaydınız. Şöyle de kötü bir durum var. Benim de başıma gelmişti. Petshop bize çift ve yavru alınmış diyor alıcagimiz kuslara, fakat kuslar eve bir geliyor sanki birbirlerini hayatlarinda ilk defa görmüş gibiler. Ben ne olur ne olmaz diye bir kac ay bekledim. Baktım olmuyor dişiyi verdim. Erkeğin yanına da albino attım. Atmamla çiftlesmeleri bir oldu. Isterseniz ozelden yazın bana. Merak ettim hangi civardaki petshop olduğunu.

Geri