Karadeniz Pet

muhabbet kuşum çok büyük dışkılıyor

haticeee

Yeni Üye
bir yaşını doldurmuş erkek bir muhabbet kuşum var. birkaç gündür bazı davranışları çok dikkatimi çekti. öncelikle kafesinden bahsedeyim ki siz de sorunu anlayabilin. ballı yem, normal yem, gaga taşı, kuş kumu ve aynalı salıncağı var. suyuna vitamin ekliyoruz. bir de hafif hasta olduğunda verdiğimiz vitamin var.

kuşum sadece yem yemiyor. o gün evde pişen ne varsa hiç ayırt etmeden bizimle yiyor. özellikle ekmeği çok tüketiyor. sürekli aynalara kusuyor yani ağzındaki yemi dışarı çıkarıyor. birkaç gündür çok büyük ve sık sık dışkılıyor. üstelik halsiz gibi de. gün içinde birkaç defa uyuyor. kafesinde olanları değil ama sağda solda bulduğu dışkılarını gagalıyor ve ağzına alıyor. ciddi anlamda endişeleniyorum. bunların dışında eskisi gibi davranıyor. konuşuyor, ötüyor, canı sıkılınca perdelere tırmanıyor.

aldığımız yem açık yem. zehirlenmiş olabilir mi? lütfen bilgilerinizi paylasin 🥺

teşekkür ederim. ballı yemi buraya konu açtıktan hemen sonra aynasıyla beraber kaldırdım. kakasını yememesi icin de kalamar kemiği aldım. bir de sindirim sistemi icin vitamin almıştım. onu suyuna eklemeyeyim mi?

Geri