Karadeniz Pet

Emre6441

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Muhabbet kuşum dün çorba kasesine düştü. Çorba sıcaktı, içine düşer düşmez kendini dışarı attı can havliyle o esnada masadan yere düştü. Çok hızlı hareket ediyordu 1- 2 dakika sonra ancak yakalayabildim. İçi su dolu kapta ayaklarını ve alt gövdesini yıkadım. Biraz kuruladıktan sonra Hametan yara ve yanık merhemi sürdüm evde o vardı. Bugün veterinere götürdüm yanıklar için Silvezin ve suyuna karıştırmam için Vitaform verdi. Fakat kanadının birini biraz yüksek tutuyor, veteriner kırığı yok dedi. Sürdüğüm kremden dolayı tüyleri birbirine yapıştı. Kuş da bu durumdan çok rahatsız sürekli kaşınıyor, doğru düzgün ötmüyor bile. Ama yem yemesi güzel eskisi kadar hareketli olmasa da hareket ediyor. Genelde uyku halinde. Başına böyle bir şey gelen var mı? Yardımlarınızı bekliyorum. Süreç nasıl ilerler kuş daha 4 aylık çok üzülüyorum..

33993948_10156839652781162_8473179728579133440_n.jpg
Arkadaşlar başına böyle bir şey gelen var mı?

Ilginizi eksik etmeyin korkmus ve bu surecte ucurmayın.

yok gözümün önünden ayırmıyorum ama ilçede tek veteriner vardı hiç memnun kalmadım ilgisinden. Burdan tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

Kremlerin tüyleri birbirine yapıştırmasından çok rahatsız, bu durumu nasıl düzeltebilirim? Her gün yıkamam doğru olur mu? Bir platformda bebek pudrası okudum işe yarar mı?

Kremlerin tüyleri birbirine yapıştırmasından çok rahatsız, bu durumu nasıl düzeltebilirim? Her gün yıkamam doğru olur mu? Bir platformda bebek pudrası okudum işe yarar mı?

Biraz ilac etkisini gostersin su sıkarsınız veya banyolugu varsa kendi yıkanır zamanla da kremlenen tuyler atar kendini.

Kuşunuz sıcak bir ortamla temas etdiyseki bu gerçekten kotü bir durumdur yapmaniz gereken ayagini ve kanat altini soğuk suyla yikayabilirsiniz.Kuşunuzun durumu iyi yapmaniz gerekenleri yapmisiniz korkamniza gerek yok

Kuşunuz sıcak bir ortamla temas etdiyseki bu gerçekten kotü bir durumdur yapmaniz gereken ayagini ve kanat altini soğuk suyla yikayabilirsiniz.Kuşunuzun durumu iyi yapmaniz gerekenleri yapmisiniz korkamniza gerek yok
Hocam ilk defa kuşa bakıyorum o yüzden bu telaşım teşekkur ederim

Aksilik üst üste geliyo hocam bugun baktim kuşun kuyruk bölümünde kan var. Kafesin içindeydi. Ne olduğunu anlamadım

Geri