Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum daha çok yavru ama çalışmaya başladığımız için arkadaş almak istiyorum yanına ancak kafam çok karışık

StayAway

Meraklı Üye
Arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama inşallah doğrudur neyse aldığım kuş lutino başka forumlarda kimi dişi dedi kimi erkek kafam çorba oldu ama ben erkek olduğuna inanıyorum artık eşimde çalışmaya başladı artık bu yüzden evde yalnız kalmasını istemiyorum bunun gibi 1 1,5 aylık dişi bir kuş alsam yanına koysam birşey olur mu yoksa kendi mi görmesi lazım seçmesi lazım ? Ama daha yavru olan bir kuş nasıl eş seçebilir ki ? İstediğim biz yok iken en azından birlikte dursunlar canları sıkılmaz öteki türlü akşama kadar yalnız durması gerekecek buna da içim el vermez ☹️

Arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama inşallah doğrudur neyse aldığım kuş lutino başka forumlarda kimi dişi dedi kimi erkek kafam çorba oldu ama ben erkek olduğuna inanıyorum artık eşimde çalışmaya başladı artık bu yüzden evde yalnız kalmasını istemiyorum bunun gibi 1 1,5 aylık dişi bir kuş alsam yanına koysam birşey olur mu yoksa kendi mi görmesi lazım seçmesi lazım ? Ama daha yavru olan bir kuş nasıl eş seçebilir ki ? İstediğim biz yok iken en azından birlikte dursunlar canları sıkılmaz öteki türlü akşama kadar yalnız durması gerekecek buna da içim el vermez ☹️
Aynı yaşta bir arkadaş alırsanız sorun yaşamazlar fakat aldığınız kuşun yaşı büyük olursa sorun yaşayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-11-03-13-40-58-517_com.miui.gallery-min.png
    Screenshot_2020-11-03-13-40-58-517_com.miui.gallery-min.png
    795.7 KB · Görüntüleme: 39
Aynı yaşta bir arkadaş alırsanız sorun yaşamazlar fakat aldığınız kuşun yaşı büyük olursa sorun yaşayabilirsiniz.
Kardeşim bu kuşa dişi kuşda diyorlar erkek de siz daha iyi bilirsiniz net birşey söylersiniz ona göre yanına arkadaş alayım kendim arkadaş alsam sorun olur mu zaten yavru olan bir kuş eş seçmekten anlamaz gibime geliyor

Erkek olarak görüyorum fotoğraftan gördüğüm kadarı ile ışık yansıması gibi durumlar yanıltıcı olabilir.
Hocam bu gönderdiğim resim yardımcı olur mu yanlış bir cinsiyet alıp da aynı cinsiyet kuşları kafese koymayayım :(

Kesin dimi hocam dişi diyende çok oluyor saç baş yolla derecesine geldim ya :(

Kuşunuz erkek, fotoğrafta görünen sol burun deliğinin etrafına bakarsanız mavilik olduğunu görürsünüz.

Kuşunuz erkek, fotoğrafta görünen sol burun deliğinin etrafına bakarsanız mavilik olduğunu görürsünüz.
Teşekkür ederim hocam ama erkek olmasına rağmen çok hareketli değil pek hareket eden ve öten bir hayvan değil daha önce o kadar erkek besledim ilk defa böyle bir kuş gördüm

Teşekkür ederim hocam ama erkek olmasına rağmen çok hareketli değil pek hareket eden ve öten bir hayvan değil daha önce o kadar erkek besledim ilk defa böyle bir kuş gördüm

Rica ederim. Hocam her kuşun kendi karakteri vardır, yani her biri birbirinden farklıdır. Eğer eğitecekseniz, kuşunuzun sakin bir kuş olması çok iyi bir şey.