Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum elime gelmiyor

OğuzhanDemirkol

Yeni Üye
Kuşum benden hiç korkmuyor elimi dibine kadar götürüyorum birşey yapmıyor biraz da kendini sevdiriyor ama ele hiç gelmiyor elimden yem yedirmeye çalıştım ama o zaman elinden korkuyor ne yapmam lazım

Kuşunuz yavruysa veya daha önce benzer bir tecrübesi olmadıysa ele çıkmayı bilmiyor olabilir. İşaret parmağınızı kibarca ayaklarına veya göğsüne doğru ittirdiğinizde mecburen parmağınıza çıkacaktır. Bunu tekrarlayarak ne istiyor olduğunuzu ona öğretebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda sizin parmağınızı göstermeniz onun çıkması için yeterli olacaktır. Dikkat edin bu işlem sırasında sert davranıp kuşunuzu ürkütürseniz sizi ısırma yoluna gidebilir ve diğer seferlerde elinizden kaçabilir.

Kuşunuz yavruysa veya daha önce benzer bir tecrübesi olmadıysa ele çıkmayı bilmiyor olabilir. İşaret parmağınızı kibarca ayaklarına veya göğsüne doğru ittirdiğinizde mecburen parmağınıza çıkacaktır. Bunu tekrarlayarak ne istiyor olduğunuzu ona öğretebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda sizin parmağınızı göstermeniz onun çıkması için yeterli olacaktır. Dikkat edin bu işlem sırasında sert davranıp kuşunuzu ürkütürseniz sizi ısırma yoluna gidebilir ve diğer seferlerde elinizden kaçabilir.
Olabilir elime yem aldığım zaman bile elime çıkmıyor hatta elimde yem varken korkup kaçıyor :( artık sizin dediğiniz gibi yapacağım ama şu anda baya ilerledi aramız kendini baya sevdiriyor elime çıkmaktan korktuğunu düşünmüyorum geriye de tek sizin dediğiniz kaldi

En sevdiği yemi parmağın ucuna koy ğagasının önünde tut biraz öyle yedir tek tek biraz zahmetli ama alışır

Geri