Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Elimi Isırıyor

KaraBela

Yeni Üye
Merhaba iyi günler,

Eğer konuyu yanlış bir şekilde açtıysam afedersiniz ilk kez burayı kullanıyorum.

Benim sorum şu;
Kuşum henüz 45 günlük civarındaydı onu aldığımda. Aldım ve kafesinde 20 gun kadar çıkarmadan alışmasını sağladım ve bu süreçte elime alışsın diye elimi kafesin içine sokup elimden yem yedirdim. Hiçbir zaman elimden korkmadı ve çok güzel de yiyordu. Sonrasında elimi ısırmaya başladı.

Beni çok sevdiğine eminim, evde sesimi duyduğunda dahi ötmeye başlıyor, beni görünce hep yaptığı garip hareketleri vs yapıyor.

Kafesinden çıkardığımızda ise sürekli kafama konar, bana gelir. Ancak elimi uzattığımda hemen gelir ve ısırmaya başlar. Anladığım kadarıyla zarar vermek değil amaçlı, elimi yiyecek sanıyor sürekli yem yedirdigim icin önceden. Bu davranışını nasıl biraktirabilirim? Elime sevmediği bir tat sürsem bir süre sonra elime gelince ısırmayı bırakır mi?

Bu arada ismi Kara Bela ve çok güzel konuşuyor, çok tatlıdır kendisi ama bir de ısırmasa iste..

Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba Sevgili dostum ic güdüsel olarak yapmasi gayet normal sakin düsündügün gibi bir sey yapma bu sefer sana olan guvenini tamamen kaybedersin o bir kopek ya da kedi degil gayet normal arada isirmasi benimkilerde beni isiryor arada hatta kulagimi bile isiriyorlar

Merhaba Sevgili dostum ic güdüsel olarak yapmasi gayet normal sakin düsündügün gibi bir sey yapma bu sefer sana olan guvenini tamamen kaybedersin o bir kopek ya da kedi degil gayet normal arada isirmasi benimkilerde beni isiryor arada hatta kulagimi bile isiriyorlar
Ara sıra degil aslında geldiği gibi ısırıyor. Ben de direkt meyve tutup elimi unutsun istiyorum ama meyve olmadığı her an ısırıyor. Elimi ısırmayi unutmasını saglayamam öyleyse sanırım degil mi :(

Kanatacak şekilde ısırmıyorsa bu normaldir. Tatlı az acıtacak şekilde ısırıklar kuşların doğasında olan bir durum.
Benim erkek sultan papağanım alışmanın dışında bana çok bağlı bir kuş. Geçen gün camdan bakarken , cama gagası ile vuruyordu. Bende onun gibi parmağımla cama vurdum. Ayaklarının üzerinde zıplayarak parmağıma doğru geldi ve ısırdı. 🤣🤣🤣 Bana anlatmak istediği şey şu. Burada cama vurulacaksa ben vururum. Sakın böyle bir hatayı bir daha yapma. 😀😀😀

Kanatacak şekilde ısırmıyorsa bu normaldir. Tatlı az acıtacak şekilde ısırıklar kuşların doğasında olan bir durum.
Benim erkek sultan papağanım alışmanın dışında bana çok bağlı bir kuş. Geçen gün camdan bakarken , cama gagası ile vuruyordu. Bende onun gibi parmağımla cama vurdum. Ayaklarının üzerinde zıplayarak parmağıma doğru geldi ve ısırdı. 🤣🤣🤣 Bana anlatmak istediği şey şu. Burada cama vurulacaksa ben vururum. Sakın böyle bir hatayı bir daha yapma. 😀😀😀
Haklısınız sanırım çok teşekkür ederim 😂

kuşumu alalı 1 ay oldu.Kuşum dişi ve 1-3 aylık.Benden çok korkuyor.Elini soktuğumda kanatacak biçimde ısırıyor.Hatta dün elimi bayağı kanattı.İnternetteki tüm alıştırma yollarını denedim: yem yed. kafesteyken konuşmak.nazik davranmak.Yok,hiçbiri olmuyor.
Maalesef bazı kuşlar iç güdü sel olarak korkuyor ve bu sebepten dolayı sürekli kendini korumak için ısırıyor. :( Eğitilmesi çok zor .

Geri