Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum eşi olmadığı halde sürekli yumurtluyor.

Merhaba. Dişi muhabbet kuşum henüz 1-2 yaşlarında. Geçen sene ocak ayında yavru olarak geldi. Son 1-2 aydır sürekli yumurtluyor. Her yumurtlamasında 7 tane yumurta yapıyor 2 gün arayla ve eşi yok. Evimizde erkek kuş yok. Normal bir kızgınlık yumurtası olduğunu düşündüm ilk başlarda ama 7 tane yumurtladıktan sonra 1 hafta ara veriyor ve tekrar yumurtlamaya başlıyor. 4. kez yumurtlamaya başlayacak. Sürekli suyuna vitamin koyuyorum yumurtladığı için. Bu konuda çok endişeliyim. Sürekli yumurtlamasından dolayı öleceğinden korkuyorum. Yumurtlaması nasıl durur yanına eş mi almalıyım? Eşi kabul edeceğini de sanmıyorum. Ne yapmalıyım??? Lütfen yardım edin....

kahverengi olsaydı kızışmış olurdu

peki yumurtaları nereye yumurtluyor

aynanda 4 -5 tane yumurtluyorsa 23 tanesini alın 2 tane kalsın

1 2 tane bırakın yoksa daha fazla hırslanır

probiyotik ve vitamini (meyve sebze de olur

bide erkek alcak durumda mısınız
erkek kuş tanıdığımızın var onunkini düşünüyorum ama korkuyorum kuşuma zarar gelir diye sizce almalı mıyım? çiftleştikten sonra geri versem kuşu sahibine kuşum depresyona girer mi ? eğer çiftleşme olursa kronik yumurtlama durur mu ?

erkek kuş tanıdığımızın var onunkini düşünüyorum ama korkuyorum kuşuma zarar gelir diye sizce almalı mıyım? çiftleştikten sonra geri versem kuşu sahibine kuşum depresyona girer mi ? eğer çiftleşme olursa kronik yumurtlama durur mu ?
kısa bi süre yan yana bırakın birbirlerinden hoşlanırlarsa kalsın kavga ederlerse ayırın

o zaman aynı kafese koy kavga ederlerse ayır (kanlı küçük kavgalara karışma)

dediğim gibi 7 yumurta varsa 5 ini alın 2 sini bırakın çünkü daha çok hırslanır meyve sebze vermeyi unutmayın

Geri