Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum farklı yem yemiyor, neden ?

Smgkcpnr

Yeni Üye
2 yaşında muhabbet kuşum var. Yemi bitti. Yem için sürekli gittiğim petshop da yemi kalmamış, bitmiş bende içerik olarak hemen hemen aynı olan farklı bir yem aldım fakat ne yaptıysam hiç bir şekilde o yemi yemiyor dikkat ettim sabahtan akşama kadar yemliğindeki o yeme hiç dokunmamış. Kafesin altına dökülmüş az biraz yeni var sürekli aşağıya inip orda yem arıyor onları yiyor. En sonunda dayanamayıp aç kalmasın diye gittim beyaz dal darı aldım kıtlıktan çıkmış gibi onu yedi. Ne yapabilirim acil cevap verirseniz sevinirim çünkü dal darı da bir yere kadar fazlası da ishal yapacak şuan idareten aç kalmasın diye verdim.

Yem açık yem mi ? Eğer açık yem ise paket yem almanız daha iyi olacaktır.
Aldığınız yem paket yem ise son kullanma tarihini kontrol ettiniz mi ? Yem bayat ise kuşlar yemeye biliyor. Birde aldığınız yemin kokusuna bakın.

Eğer ki hep aynı yeme alisiksa kuş yeni yemi yadirgayacaktir. Yemeyecektir tıpkı sizde olduğu gibi. Keşke eski yemden biraz ayırıp yeni yemle karışım yapsaydiniz o zaman yerdi. Sabah başka petshopa gidip yemini temin edin

Yem açık yem mi ? Eğer açık yem ise paket yem almanız daha iyi olacaktır.
Aldığınız yem paket yem ise son kullanma tarihini kontrol ettiniz mi ? Yem bayat ise kuşlar yemeye biliyor. Birde aldığınız yemin kokusuna bakın.
Yok eski yemi zaten açık yemdi ondan başka hiç bir yemi ağzına sürmüyor

Eğer ki hep aynı yeme alisiksa kuş yeni yemi yadirgayacaktir. Yemeyecektir tıpkı sizde olduğu gibi. Keşke eski yemden biraz ayırıp yeni yemle karışım yapsaydiniz o zaman yerdi. Sabah başka petshopa gidip yemini temin edin
Eski yeminden vardı zaten onun üzerine çok az yeni aldığımdan koydum ve karıştırdım kokusunu mu anlıyor ne yapıyorsa akşama kadar dokunmadı yani anlayamadım ben ne yapıcam artık

Kuşların tek çeşit tohumla beslenmesi zaten doğru değil. Beslenme çeşitlendirilmeli. Mutlaka sebzelerden faydalanmalı ve pelet yem de kullanmalısınız. Kuşunuz alışkın olmadığı için direnç gösterecektir ama siz devamlı olursanız kuşunuz için sağlıklı çeşitli beslenmeyi uygulayabilirsiniz

Geri