Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum gece uyurken 2 3 kere bu sesi yapıyor nedenini bilen var mı?

mavişmelis

Yeni Üye
kuşum sadece gece uyurken kendim şahit olarak 2 3 kere yakaladım sürekli olmuyor 10 15 sn . sadece gece uyurken oluyor onun için kuşu videoya alamıyorum karanlıktan. sadece sesini alabildim sebebi nedir

Tahminimce solunum sıkıntısı var, kuyruğu aşağı yukarı sekiyor mu, gaga açıp kapatıyor mu gündüzleri, burun delikleri tıkalı mı

Kuşunuzun kuyruğunu videoya çeker misiniz? Aşağı yukarı sallanıyor mu? Dışkılarında sıkıntı var mı?

Tahminimce solunum sıkıntısı var, kuyruğu aşağı yukarı sekiyor mu, gaga açıp kapatıyor mu gündüzleri, burun delikleri tıkalı mı
Gündüz hiç bir sıkıntısı yok solunumla da bir şey çarpmadı gözüme. Kuyruğunu göremiyorum çünkü bu sadece gece yatarken yapıyor. Ama gaga açıp kapatmıyor. Yine de yakalamaya çalışacağım kuyruğunu. Kuyruğu da sekiyorsa sizce nedir durum?

Kuşunuzun kuyruğunu videoya çeker misiniz? Aşağı yukarı sallanıyor mu? Dışkılarında sıkıntı var mı?
Gece yaptığı için kuyruğunu daha yakalayamadım nasıl olduğunu bilmiyorum ama yakalamaya çalışacağım. Dışkısı normal gün içinde enerjik. Kuyruğunu hareket ettiriyorsa sizce sorun nedir?

Solunum sıkıntısı olabilir. Kuşunuz normal kafeste sabit dururken kuyrugunun videosunu çekin. Gündüz o ses çıkmıyorken de çekebilirsiniz kuyruğunun videosunu.

Solunum sıkıntısı olabilir. Kuşunuz normal kafeste sabit dururken kuyrugunun videosunu çekin. Gündüz o ses çıkmıyorken deb
Solunum sıkıntısı olabilir. Kuşunuz normal kafeste sabit dururken kuyrugunun videosunu çekin. Gündüz o ses çıkmıyorken de çekebilirsiniz kuyruğunun videosunu.
Gündüz normalken kuyruğu hareket etmiyor gözlem ettiğim kadarıyla ama çekerim. Bizim ki kafeste durmuyor ancak uyku esnasında çekerim

Korkuyor ondan dolayı.

gece yaptığı için kuyruğunu çekemiyorum. peki bu duruma ne önerirsiniz loş bir gece lambası iyi olur mu. yoksa kullanmaya gerek kalmadan kendi alışır mı
Alışır ama alışana kadar gece lambası kullanabilirsiniz ama çok ışık yapmasın.

videosunu istemiştiniz kuş kafeste durmadığından ancak uykuya doğtu kafamda çekebildim ama dediğim gibi kuyruk sallaması yok

gece yaptığı için kuyruğunu çekemiyorum. peki bu duruma ne önerirsiniz loş bir gece lambası iyi olur mu. yoksa kullanmaya gerek kalmadan kendi alışır mı
Loş ışıktan daha çok korkuyorlar diye biliyorum ve uykuda salgılanan hormonlar için tamamen karanlık olması önemli, uyurken kafesi kendinize biraz daha yakın tutsanız faydası olur mu acaba

Geri