Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Hakkında Bilgi Verirmisiniz?

Arkadaşlar ben bir kaç yerde sordum fakat iyi cevaplar alamadım siz yardımcı olurmusunuz acaba çünkü ben çok merak ediyorum ona göre ilerde belki eş alırım.

bide kuşum çok kızgın oluyor bazen acaba ne yapabilirim bunun içinde birazcık alıştı gibi gelyo omzuma kafama falan ama ısırıyo bişey yapmıyom ısırınca ama ısırmayıda nasıl engelleyibilrim elimden yemek verin dediler başka ne yapabilirim bundan başka ? birde kuşlar için gaga taşımı yoksa kalamar kemiğimi ???
son olarak kuşlar için cilt bakım spreyi gördüm bu zararlı olurmu acaba para tuzagi gibi bişeymi yani acaba?

KUŞUMUN FOTOĞRAFI:
7N7N5a.jpg

Öncelikle kendinize alıştırdıktan sonra eş almanızı tavsiye ederim. Eş aldınız diye ilgiyi kesmemelisiniz yoksa bir nebzede olsa kuşunuz yabanileşmeye başlar. Benim kuşumda beni ısırıyor malesef bunu çözemedik. Kızınca anlıyor bazen [emoji28] elden yem yedirmek fayda etmedi ki ben ağzımdam yediriyorum. Yiyecek biter bitmez ısırmaya başlıyor fırlama [emoji4] kalamar kemiği kuşunuzun kalsiyum ihtiyacını karşılıyor. Gaga taşının mineralli olanlarını söylüyorlar hiç araştırmadım belki onlar daha iyi olabilirler. Gaga taşı gaga bakımları için ihtiyaçları oldukça kullanıyorlar. Törpülüyorlar. İkiside kafesinizde bulunsun. Tüy bakım spreyi vs hepsi hikaye. Onlar tüy bakımlarını yaparlar düzenli olarak. Ve dikkat ederseniz ilk önce kuyruk diplerine vururlar gagalarını sonra kanatlarına sürerler. Araştırdım biraz kuyruk dibindeki yağlari alıp kanatlarına sürüyorlarmış. Onlar ne yaptıklarını iyi biliyorlar biz ne kadar az müdahale edersek o kadar iyidir [emoji4] ilaçların hepsine kötü diyemem bazı antibiyotikler bakteriyel ilaçlar vitamin ve minareller kullanılabilir. Ama kesinlikle güvenilir bilir kişilerin söylediği markalar söylediği dozlarda kullanılmalıdır

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendileri tüy bakımı yaparlar fakat kullanmak istersen elma sirkesini biraz suya dök peçete yardımı ile tüylerine sür daha canlı olacaktır.

Verdiginiz bilgiler için çok teşekkurler acaba kuşumu elimle yakalasam bir zararı olurmu su an yapmıyorum ama akşam kendi acıkınca giriyor mesela bugun yemek gosterip elimle tuttum ilk bi bagirdi ama kafasini falan sevdim odan sonra bi sustu koydum kafese bunun bir zararı olurmu acaba?

Geri