Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum halsiz ishal ve sürekli uyuyor

selenaycim

Yeni Üye
Merhaba yardımcı olmanızı umuyorum.
Muhabbet kuşum 5 gün sonra bir 1 yaşına girecek yaklaşık 3 gündür sürekli uyuyor normalde konuşur ama şuan ötmüyor bile düne kadar kakası normaldi bugün açık yeşil ve hafif sıvılaşma gördüm. Ayağı ile poposunu kaşıyor sürekli. Yem yemiyor su içmiyor. Tüy dökümüne girdi sandım ama normalde tüy dökerken bile enerjik olurdu suyuna b vitamini koydum ama içmiyor. Malum karantinadan kaynaklı veterinere gidemiyorum. Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

20200427-001731

Son düzenleme:
Merhaba yardımcı olmanızı umuyorum.
Muhabbet kuşum 5 gün sonra bir 1 yaşına girecek yaklaşık 3 gündür sürekli uyuyor normalde konuşur ama şuan ötmüyor bile düne kadar kakası normaldi bugün açık yeşil ve hafif sıvılaşma gördüm. Ayağı ile poposunu kaşıyor sürekli. Yem yemiyor su içmiyor. Tüy dökümüne girdi sandım ama normalde tüy dökerken bile enerjik olurdu suyuna b vitamini koydum ama içmiyor. Malum karantinadan kaynaklı veterinere gidemiyorum. Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

İshal Sebepleri

Beslenme bozukluğu,
Bozuk yiyecekler,
Suyun uzun süre yuvada kalması ve değiştirilmemesi,
Sulukların pis olması ( bakteri üremesi ),
Böbrek hastalıkları-Kuşların sıcak-soğuk hava akımına kapılması,
Bakteri,mantar ve parazitler,
Stres altında kalınca bağışıklık sisteminin zayıflaması,
Yeni sahiplenilen kuşlardaki alışma süreci.

Kuşunuzun dışkısı yeşil renkte ve cıvık ise SULFAMEZATIN kullanmanızı öneririm;

SULFAMEZATIN
Kuşlarda kullanımı ise ağızdan 1 damla ya da suluğa 6 damla şeklinde uygulanmalıdır. Ardından 12 saatte su tazelenmelidir.

Daha açık yada daha koyu renkte ise;
Avi-Diar, yada Zürich Dia-Stop kullanabilirsiniz.

İshal Sebepleri

Beslenme bozukluğu,
Bozuk yiyecekler,
Suyun uzun süre yuvada kalması ve değiştirilmemesi,
Sulukların pis olması ( bakteri üremesi ),
Böbrek hastalıkları-Kuşların sıcak-soğuk hava akımına kapılması,
Bakteri,mantar ve parazitler,
Stres altında kalınca bağışıklık sisteminin zayıflaması,
Yeni sahiplenilen kuşlardaki alışma süreci.

Kuşunuzun dışkısı yeşil renkte ve cıvık ise SULFAMEZATIN kullanmanızı öneririm;

SULFAMEZATIN
Kuşlarda kullanımı ise ağızdan 1 damla ya da suluğa 6 damla şeklinde uygulanmalıdır. Ardından 12 saatte su tazelenmelidir.

Daha açık yada daha koyu renkte ise;
Avi-Diar, yada Zürich Dia-Stop kullanabilirsiniz.

Teşekkür ederim internette bulamadım bu ilacı nereden temin edebilirim veya alternatifi olabilecek bir şey var mı? Çünkü ishali yeni başladı ama halsizliği zaten vardı sizce tam olarak sorunu ne olabilir?

Teşekkür ederim internette bulamadım bu ilacı nereden temin edebilirim veya alternatifi olabilecek bir şey var mı? Çünkü ishali yeni başladı ama halsizliği zaten vardı sizce tam olarak sorunu ne olabilir?
Veterinerden alabilirsiniz

Dilerseniz bir dışkı fotoğrafı atın daha net konuşalım.

SULPHAMEZATHINE’ i daha çok büyük baş küçük baş ve kümes hayvanları ile ilgilenen veterinerlerde bulması kolaydır. İnternette de satışı mevcut.

Dilerseniz bir dışkı fotoğrafı atın daha net konuşalım.

SULPHAMEZATHINE’ i daha çok büyük baş küçük baş ve kümes hayvanları ile ilgilenen veterinerlerde bulması kolaydır. İnternette de satışı mevcut.

Bu ilacı satın aldım doğru değil mi?

Kuşun dışkısı siyah mı yoksa dışkı yaptıktan Bi süre sonra mı siyahlaşıyor. Kuşta iç mantar var.

[mention]Recai [/mention] hocam fotoğrafa yeni yapılan dışkıyı yeşil olarak görüyorum.

019e3e87c3a1d25b1332c2e95e99c31b.jpg

Kakası genellikle koyu yeşil ama kuruduğunda çok daha koyu siyaha yakın bir hal alıyor şuan yeşil durumda
Tamam kuşta iç Mantar var. Yarın eczaneden flucan 150 mg 1 kapsül ilacını al. Kapsülün içindeki tozdan Tam dolu suluğa 1 pirinç tanesi kadar ekle. 5 gün boyunca kullan. 5.gün sonunda burayı bilgilendirirsiniz. Geçmiş olsun.

B
Tamam kuşta iç Mantar var. Yarın eczaneden flucan 150 mg 1 kapsül ilacını al. Kapsülün içindeki tozdan Tam dolu suluğa 1 pirinç tanesi kadar ekle. 5 gün boyunca kullan. 5.gün sonunda burayı bilgilendirirsiniz. Geçmiş olsun.
Hemen alacağım çok teşekkür ederim ayağı ile poposunu kaşımaktan o bölgedeki tüyler gitmiş ve açılmış bir kısmı cidden çok korkuyorum

Geri