Karadeniz Pet

Muhabbet kusum halsiz ve hizli kalp atisi veya nefes alip verme sorunu

LimonveBıdık

Yeni Üye
3 ay kadar önce muhabbet kuşumda bir anda ciddi bir hastalık geçirmeye başladı veterinere götürdük birçok hastalık çıktı. İlaclarini verdik eskisi gibi oldu iyileşti. Ama ilk kez şırınga ile her gün 5 kere ilaç vermemiz sebebiyle bizden soğudu eskiden kabarıp bana tatlı hareketler yapan muhabbet kusum artık eskisi gibi deil . Simdi ise 2 aydır normalden daha halsiz ve şişman 1 ay kadar önce de eşi yumurtladı ama boş çıktılar (2. Kez) çok yem yiyordu ama eşi ne yediklerinin hepsini veriyomuydu bilmiyorum. Şuan şişman ve biraz halsiz her gün zayıflaması için salıyorum ve suluğuna limon damlatıyorum. Ama saldığım zaman lambaya gidip orada duruyor çok uçmuyor.

Mesaj biraz karışık olmuş. Kuşun sık hareket etmesi için kafes dışında vakit geçirebileceği bir oyun alanı yapabilirsiniz. Limonu kullanabilirsiniz, fakat abartmayın. Asidik yapısı sebebiyle fazla kullanımı sıkıntılara sebep olur.
MAMA VERMEYİN EK BESİN VERMEYİN
Caps Lock açık mesaj yazmayın. Mama gibi verilen ek besinleri keserek kuşlara kilo verdirilmez.

Tanıdığımız bi kuş bakıcısı sorunun şişman olduğu için öyle olduğunu söyledi. Ve diski yaparken zorlanıyor. Kilo vermesi için ayrıntılı olarak ne yapmalıyım?

Geri