Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hamile mi ?

cornelius

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhabalar,

Mavi kuşum hamile mi diye merak ediyorum ? Sırtında bir çıkıntı oldu ve kanatları aşağıda.

Beyaz kuş içinse alırken sorduğumda cinsiyetine erkek demişlerdi.

Fakat beyaz kuşum yuvadan hiç çıkmıyor.

İkisini de kızıştırdım ve çiftleştirmeyi denedim.

Albino kuşumun cinsiyeti sizce ne ?

Mavi kuşum hamile mi ?

Ekli dosyalar

• IMG_20210520_160057-min.jpg
    IMG_20210520_160057-min.jpg
    540.4 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20210520_160300-min.jpg
    IMG_20210520_160300-min.jpg
    787.5 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20210520_160347-min.jpg
    IMG_20210520_160347-min.jpg
    732 KB · Görüntüleme: 51
Kanatları düşünse dışkıda büyüme varsa genelde yumurtadan şüpheleniyorlar ve tabiki popo kısmında şişkinlik..Muhabbet kuşu cins cinsiyet bölümü için ayrı bir alan var isterseniz oraya yazın daha net cevaplat gelecektir.

Hamile gibi duruyor.

Ek olarak söylemek istiyorum kafesiniz çok küçük. Çok küçük olması yetmezmiş gibi zavallı kuşlara da tek bir tünek kalmış üzerine çıkacak. Ki o da hemen yuvalıkların dibinde yani rahat bir yer değil. Şu kafese tünek ekleyip, daha güzel yerleştirir misiniz? Bakarken benim içim daraldı. Ayrıca kafes tabanına talaş kullanmanızı önermem. Yumurta vb. besinleri kuşlar tükettikten sonra yere düşüyor ve talaşı o kadar sık temizleyemediğiniz için de bakterilerin üremesine ortam sağlanmış oluyor. Aynı zamanda dışkı kontrolünü imkansız kılıyor.

Birçok yerden araştırmalarıma göre çiftleştirme zamanlarında tek tünek ve oyuncaksız kafes öneriyorlar.
Talaş konusunda yarın temizleyeceğim.
Beyaz kuşun cinsiyeti hakkında ne düşünüyorsunuz?

Birçok yerden araştırmalarıma göre çiftleştirme zamanlarında tek tünek ve oyuncaksız kafes öneriyorlar.
Talaş konusunda yarın temizleyeceğim.
Beyaz kuşun cinsiyeti hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tek tünek anlaşamayan kuşlarda çiftleşmeler daha kolay gerçekleşsin, erkek dişinin peşinde koşmasın diye kullanılıyor. ama kuşlar hareketsizlik yüzünden hem yağlanabiliyorlar, hem de genel olarak rahat bir ortam değil. Tünek sayısını arttırın.

Albino olduğu için net olarak bir şey söylemem ama dişi kuş hamile gözüküyor. Yani tahminimce ya albino olan kuş erkektir, ya da dişi kuşunuz yeni bir Anakin Skywalker doğuruyordur.

Kuşlarım çok hareketliler bütün gün kafeste birbirlerini kovalıyorlar genelde duvarlarda.

Yumurtlama süreci biterse kafesi eskisi gibi oyuncaklı ve tünekli hale getiricem.

Umarım hamiledir.

Kuşlarım çok hareketliler bütün gün kafeste birbirlerini kovalıyorlar genelde duvarlarda.

Yumurtlama süreci biterse kafesi eskisi gibi oyuncaklı ve tünekli hale getiricem.

Umarım hamiledir.
Kafese en azından üzerinde rahat bir şekilde durabilecekleri bir tünek eklemenizi tavsiye ediyorum. Kafes zaten küçükken o tünek olmamış.

Tek tünek alph hocamızın da dediği gibi doğru bir tercih değil. İnternetteki yazılara kafanızı takmayın. Kafeste oyuncak bulunmaması gerektiği doğru fakat tünek sayısı en az 2 olmalı, kuşların daralmaması ve birbirlerinden ayrı durmak istediklerinde tellerde uyuyup rahatsız olmamaları için, çünkü tek tünek bıraktığınızda ve kuşlar yan yana durmak istemediklerinde illa birisi tellerde duruyor. Bu yüzden tünek sayısı 2 olmalı. Kuş bana da hamile gibi geldi, bu süreçte kuşunuzu fazla dışarı çıkarmayın, anne kuşun durumu bir yere çarparsa kritik olur. Erkek kuşu çıkarabilirsiniz sık sık olmasa da.