Karadeniz Pet

muhabbet kuşum hasta yem yiyor ancak devamlı uyuyor ve ötmüyor dışkısı çok sulu değil

aruba

Yeni Üye
Merhaba,
Benim 2 adet muhabbet kuşum var. Yaklaşık 5 aylık civarındalar mart ayında almıştım o zaman 3 aylık diye almıştım.Bir kaç gündür bir tanesi sanırım dişi olan sürekli uyuyor ötmüyor ama yem yiyor ancak su içtiğini görmedim. Diğer kuş ile kafeslerini ayırdım. Diğer kuş sağlıklı ve canlı hatta evin içinde geziyor gidip onun kafesine bakıyor onunla konuşuyor sanki ağzına yem verir gibi birşeyler yapıyor. Sularına Vitamin koyuyorum ancak hasta olan pek su içmiyor dışkısı çok sulu değil hafif sulu. Dışkı fotoğrafını da ekliyorum Kurtarmak için ne yapmalıyım forumda tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. Destek verirseniz kurtarabilirim belki

Ekli dosyalar

• 20170517_090721 (2).jpg
    20170517_090721 (2).jpg
    113.8 KB · Görüntüleme: 293
  • 20170517_090724 (2).jpg
    20170517_090724 (2).jpg
    130.8 KB · Görüntüleme: 296
  • 20170517_091601 (2).jpg
    20170517_091601 (2).jpg
    225.4 KB · Görüntüleme: 319
Kuşlar sadece hasta olduklarında bu tür örnekler göstermezler.Tüy değişim zamanlarında da biraz durağan ve neşesiz olabilmektedir.
Ancak dışkısını iyi gözlemleyin eğer ishalden şüphe ederseniz öncelikle havuç yemesini sağlayın.Olmazsa bir antibiyotik tedavisine karantina altına alarak tam teşekküllü bir kafeste başlayabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim cevabınız için.
Sizce fotoğraftan göründüğü kadarıyla şu anda ishal var mı? Fotoda ne kadar net anlaşılır bilemiyorum ama bana hafif sulu görünüyor
bir de diğer kuşun temas etmemesi mi gerekir? Kafesleri ayrı ama sağlıklı olan kuş evde dolaşıyor ve gidip diğerinin kafesinden ağzına sanki yem verir gibi bir hareket yapıyor temaslarını engellemeli miyim?

Orta derecede ishal durumu söz konusu.Kuş çok yorgun görünüyor.Muhtemelen ishalin vermiş olduğu yorgunluktur.Özellikle muhabbet kuşlarında ishal öldürücü olabilmektedir.Acilen bir veterinere götürmeniz iyi olacaktır.Çünkü en iyi teşhisi onlar koyabilir.

Geri