Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasta

Emir20

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar aranıza bugün dahil oldum yaklaşık 5 senedir bizimle birlik de olan kuşumuz hemen hemen 1 aydır hasta ilk önce kanadının altında başladı daha sonra tüm vücudun da tüy döküntüleri oluştu kuşcunun tavsiyesi ile kanadinın altına krem sürdük ama bir fayda etmedi şuan da hiç keyfi yok ne konuşuyor ne uçabiliyor ilk baslarda ucmaya calisiyordu yarasindan dolayi ucamiyordu simdi ucmak icin caba da gostermiyor nerdeyse tüm gün tüneyerek uyuyor yardımınıza ihtiyacım var hepinizin fikirlerini bekliyorum teşekkürler.

20200317-123752

20200317-123947

Öncelikle merhabalar aranıza bugün dahil oldum yaklaşık 5 senedir bizimle birlik de olan kuşumuz hemen hemen 1 aydır hasta ilk önce kanadının altında başladı daha sonra tüm vücudun da tüy döküntüleri oluştu kuşcunun tavsiyesi ile kanadinın altına krem sürdük ama bir fayda etmedi şuan da hiç keyfi yok ne konuşuyor ne uçabiliyor ilk baslarda ucmaya calisiyordu yarasindan dolayi ucamiyordu simdi ucmak icin caba da gostermiyor nerdeyse tüm gün tüneyerek uyuyor yardımınıza ihtiyacım var hepinizin fikirlerini bekliyorum teşekkürler.

20200317-123752

20200317-123947

Evde tek kuşmu kavga felan edip tüyleri yolunmuş olabilir mi ? Tüy dökme zamanında mı acaba ? Dışkısı nasıl ? Yem felan yeme durumu nasıl ?

Evde tek kuş kavga edebileceği baska bir kuş yok. Dışkısı normal. Yem yiyor. Bildiğim kadarıyla tüy dökme zamanı değil

Evde tek kuş kavga edebileceği baska bir kuş yok. Dışkısı normal. Yem yiyor. Bildiğim kadarıyla tüy dökme zamanı değil

Vitamin felan katıyor musunuz suyuna ? Allah Allah neden tüyleri dökülüyor acaba o zaman . Vitaminsiz felan mı

Vitamin var ama suyuna katinca su icmiyor

Vitamin? Avisol a felan mı döküyorsunuz? Öyle içmiyorsa direk ağızdan da verilebiliyor bazı ilaçlar su içmemesi kötüymüş ya . Marul , biber , salatalık vb. Sebze - meyve veriyor musunuz ?

Salatalık,dere otu veriyoruz genellikle. Eve cagirdigimiz veteriner bunu onerdi suyuna damlaton dedi ama ise yaramadi icmedi suyu

20200319-181919

@Emir20 3 günde bir olucak şekilde 1 ay suluğuna B kompleks vitamini ekliyeceksiniz. Aynı şekilde 3 günde birde fıs fısla bakır sülfat (göz taşı) eritilmiş suyu kuşa püskürtüceksiniz. Vitaminli su 8 saatten fazla kalmasın sulukta. Ve fıs fıs suyunuda bir su bardağı suya bir pirinç tanesi göz taşı eritip karıştırıcaksınız. Fıs fısı kuşun gözüne gelmiyecek şekilde her yerine sıkıcaksınız. Kuşa suyu sıkmadan önce camları kapatıp ortamı ısıtın, kuşu üşütmeyin. Ve fön makinesi falan kullanmayın kuş kendi kurusun. Bir ay boyunca bu iki tedaviyi yapın Allah'ın izniyle kuşun tüyleri uzuyacaktır...

Birde dışkı resmi atın, iç hastalık varmı kontrol edelim...

Recai bunu kim söyledi sana hayvanı zehirlemeyemi çalışıyorsun?
Aslında deri altına yapılması gerekiyor b vitaminin ama ben bunu önermediğim için b vitaminini önerdim.kendim de denedim bir sorun olmuyor sıkıntı olmuyor

Aslında deri altına yapılması gerekiyor b vitaminin ama ben bunu önermediğim için b vitaminini önerdim.kendim de denedim bir sorun olmuyor sıkıntı olmuyor

Sen demek istediğimi anlamadın. Yani 15-20 gün ard arda b vitamini verirsen eğer kuş ya zehirlenir yada b vitamini fazlalığından başka rahatsızlıklar çıkabilir kuşta. Bide 10 damla...

@Emir20 3 günde bir olucak şekilde 1 ay suluğuna B kompleks vitamini ekliyeceksiniz. Aynı şekilde 3 günde birde fıs fısla bakır sülfat (göz taşı) eritilmiş suyu kuşa püskürtüceksiniz. Vitaminli su 8 saatten fazla kalmasın sulukta. Ve fıs fıs suyunuda bir su bardağı suya bir pirinç tanesi göz taşı eritip karıştırıcaksınız. Fıs fısı kuşun gözüne gelmiyecek şekilde her yerine sıkıcaksınız. Kuşa suyu sıkmadan önce camları kapatıp ortamı ısıtın, kuşu üşütmeyin. Ve fön makinesi falan kullanmayın kuş kendi kurusun. Bir ay boyunca bu iki tedaviyi yapın Allah'ın izniyle kuşun tüyleri uzuyacaktır...

Birde dışkı resmi atın, iç hastalık varmı kontrol edelim...
B vitaminini kaç damla dökmem gerekiyor suluguna bir de goztasini nerde bulabilirim

B vitaminini kaç damla dökmem gerekiyor suluguna bir de goztasini nerde bulabilirim

Size kaliteli bir B vitamini öneriyim; bemiks ampul eczaneden alıcaksınız. Kuşun suluğunu tam doldurun ve ampulden 3-4 damla damlatıp karıştırın. Ampulü kırarken beze sarıp kırın elinizi kesmeyin. Ve ampulü kırıp kullandıktan sonra fazlasını atın, açık kalınca bozulur. Her seferinde yeni ampul kullanın. Fiyatı uygun zaten 8 veya 9 liraydı sanırım, 2 kutu alın. Bu vitamin güzel bir vitamin tüylerde oldukça etkili. Ama farklı bir B kompleks vitamin kullanmak istersenizde kullanabilirsiniz tabiki kafanıza göre ;)

Göztaşınıda aktarlarda bulabilirsiniz. Bu tedaviyi yapmanızı özellikle tavsiye ediyorum. Tüy hastalıklarında oldukça etkilidir. Dediğim şekilde kullanın; fıs fıs suyunu bir su bardağı suya bir pirinç tanesi göz taşı eritip karıştırıcaksınız. Fıs fısı kuşun gözüne gelmiyecek şekilde her yerine sıkıcaksınız.

Geri