Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kaç yaşında ve cinsiyeti nedir ?

Onur Muhammet

Meraklı Üye
Ceresinin Resmi :
r29OBB.jpg

Genel Resmi :
ERJPn9.jpg

Şimdiden Teşekkürler.

çabuk konuştuğu için erkek sanmıştım ama olsun bu arada kızgınlık nedir ? birde sanırım banyo yapmaya ihtiyacı var ama banyoluk yok önerebileceğiniz bir yöntem varmıdır ?

kuşun ceresinin kahverengi olması kızıştığını gösterir. yani üremeye hazır. yanına kızgın ve 1 yaşın üzerinde erkek kuş alırsanız, iyide anlaşırlarsa yavru alabilirsiniz.

kuşun ceresinin kahverengi olması kızıştığını gösterir. yani üremeye hazır. yanına kızgın ve 1 yaşın üzerinde erkek kuş alırsanız, iyide anlaşırlarsa yavru alabilirsiniz.
Peki banyoluk hakkında ne diyorsunuz ?

Bize gerek kalmadı yazmış cevabı birde kızgınlıkta yemleri savurgan kafes altındaki kağıtları daha çok kemirip atabilir :)

kağıt kullanmıyorum sadece plastiği ılık suyla elimede ovalıyorum ve çıkıyor yem savurmayı sadece dün yaptı bu arada

Bir kaba su koyup içine marul koyarak banyo edebilir suluğun içindede eder fakat işkence gibi oluyor :) fakat kap derin olmasın .

kuş elinize geliyorsa musluğu çok az açıp avucunuz da banyo yapmasını sağlayabilirsiniz. veya bir tabak içerisine elma sirkeli su ve az birşey yeşillik atarsanız banyo yapabilir.

Sprey sıkarakta banyo ettirebilirsiniz fakat uzaktan sıkın spreyi kendiniz yıkamayın o kendisi eder

anlaşıldı. çok teşekkürler iyi forumlar.

kızgınlık ne zaman geçer çok sıktı ama ?

bana soracak olursan kuş hazır kızgınken yanına, boyu boyuna huyu huyuna güzel, kızgın bir erkek alın. yavrularını da eğitirsiniz.

Yok çok sıkıntı değil aslında kuştan kuşa değişir bu sürec yaklaşık 2.5 3.5 haftada geçer benimki bu zaman karda geçiyor

Teog'a çalışıyorum ondan pek ilgilenemiyorum :(

yeni tüylerin canlı çıkmasına hangi tür sebze veya meyveler yararlı olur ?

yulaf verebilirsin. veya suluğuna çok az miktarda biotin katabilirsin.fazlası tekrar tüye girmesine neden olur.

marul havuç filan verdim ama onlarda işe yararmı ?

Geri