Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafasını yemliğin arasına sokuyor

Emre Biçer

Yeni Üye
Merhaba.
Yaklaşık 6.7 haftalık bir muhabbet kuşum var. 1 hafta önce aldım. Kuş bize gayet iyi alıştı elimizden inmiyor. Sorunumuz da burada başlıyor. Son 2 gündür kafese zor koyuyoruz. Koyduktan 1.2 dk sonra kafasını yemlik ile ayağını bastığı küçücük delikten sokuyor. Sonra bütün vücudunu geçirmeye çalışıyor. Yemliği çıkarıp denedim bu sefer de çok hiperaktif bir şekilde sağa sola kaçıyor takla atıyor. Sonra kafesin kapağını açıp elimi uzatınca sanki hiçbir şey olmamış gibi elimde uyuyor. Ilk kuşum olduğu için korkmuyor değilim. Yarımcı olursanız çok
20181125_121023.jpg
mutlu olurum. Iyi günler

Bunların sebebi dışarı çıkmak için. Çok yaparsanız komple devam eder yemlikleri bosaltir cikmak icin vs. vs. Aralıklı aralıklı salın

Kuş gün içinde uçmuyor mu? Uçmaması yağlanmasına ve strese girmesine sebep olur.

Benim kuşumda o haftalarda 6 7 haftalıkken yapıyordu o hareketi :D kendi kendine bıraktı. Kafesinin kapağını kapatmayarak çözüm bulmuştum ben. Kapatmıyorum o istediği gibi giriyor çıkıyor tepesine çıkıyor felan takılıyor öyle. Bir yere gideceksem uzun süre o zaman kapatıyorum sadece. Kimseyi görmediği için o süreçte geldiğimde sakin buluyorum onu

Benim kuşumda o haftalarda 6 7 haftalıkken yapıyordu o hareketi :D kendi kendine bıraktı. Kafesinin kapağını kapatmayarak çözüm bulmuştum ben. Kapatmıyorum o istediği gibi giriyor çıkıyor tepesine çıkıyor felan takılıyor öyle. Bir yere gideceksem uzun süre o zaman kapatıyorum sadece. Kimseyi görmediği için o süreçte geldiğimde sakin buluyorum onu
Anladım. Teşekkür ederim cevabınız için.

Geri