Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Kafes Dışında Kaçıyor !

zBaturalp

Yeni Üye
Muhabbet Kuşum daha 1.5-2 aylık yavru erkek kafes içindeyken daha parmağımı uzatırken korkmadan direk geliyor 1-2 saniye içerisinde fakat Kafes dışındayken neredeyse yakalamak imkansız kafes dışında elimden de kaçıyor mecburen avuçlayarak tutmak zorunda kalıyorum(oda haliyle ısırıyor). Bana alışması için ne yapmam gerekir Kuş bende 1 haftadır benimle Elimden yemde yiyor elimdende korkmuyor fakat kafes dışındayken hep kaçıyor ne yapabilirim bunun için :( Alışması İçin neler yapmalıyım..

Muhabbet Kuşum daha 1.5-2 aylık yavru erkek kafes içindeyken daha parmağımı uzatırken korkmadan direk geliyor 1-2 saniye içerisinde fakat Kafes dışındayken neredeyse yakalamak imkansız kafes dışında elimden de kaçıyor mecburen avuçlayarak tutmak zorunda kalıyorum(oda haliyle ısırıyor). Bana alışması için ne yapmam gerekir Kuş bende 1 haftadır benimle Elimden yemde yiyor elimdende korkmuyor fakat kafes dışındayken hep kaçıyor ne yapabilirim bunun için :( Alışması İçin neler yapmalıyım..
İyi yine bir haftada elinizden yem yer konumuna gelmişler,bendeki 2 canavar 3 aylık,onlara konuştuğumu taşa konuşsam taş şarkı söyleme başlar,ilgilenmemdede bır sıkıntı yok,ama kafesin yanına gelince kaçmaya başlıyorlar :)

İyi yine bir haftada elinizden yem yer konumuna gelmişler,bendeki 2 canavar 3 aylık,onlara konuştuğumu taşa konuşsam taş şarkı söyleme başlar,ilgilenmemdede bır sıkıntı yok,ama kafesin yanına gelince kaçmaya başlıyorlar :)
İnşallah sizede alışırlar

Kanka yutupA adem oğuz yaz onun videolar var eğitim ve evcilleştimek için bilgi de veriyor

aslında hemen hemen her kuş sahibinden kaçar normali o yerinde durmazlar sahibine çok alışkın kuş nadir görülür bence :D

hocam bana şu şekilde alıştı bilmem sende işe yarar mı bir yerde muhabbet kuşlarına en büyük cezanın onu kafese geri koymak olduğunu duymuştum, sabah dışarı çıkardım kuşu akşama kadar dışarda durdu sonrasında kafesine koydum ve 3 gün hiç dışarı çıkarmadım, 4. gün çıkardım ve direk omzuma geldi.benim kuş bana böyle alıştı umarım sende de işe yarar

Böyle ceza vererek alıştırmanın doğru olmadığını düşünüyorum Sonuçta oda bir Canlı

3 gün bir kuşu kafesten çıkarmamanın bir ceza yönü olduğunu düşünmüyorum.Kafese koymayı da bu kadar tepki verilecekse hiç beslemeyeceksin, ayrıca kuşu avuçlamaktan bahsediyorsun ki oralara hiç girmiyorum bile

Geri