Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafesteyken sürekli kanadını çırparmış gibi yapıyor.

İbrahimDemircan40

Yeni Üye
Merhaba. Maviş adında muhabbet kuşum var ve 1.5 senedir benimle beraber. (Kaç yaşında olduğunu tam olarak bilmiyorum çünkü tesadüfen sokakta bulduk ve kurtardık.) Şu aralar çok keyifsiz. Yaklaşık 3 gün önce veterinere götürdüm. Kuruma hastalığı ve kursak iltihabı teşhisi koydu ve ilaç yazdı. Düne kadar çok keyifsizdi. Normalde ısıran kuş avucuma aldığımda hiç tepki vermedi. Sanki ölmeyi bekliyormuş gibi. Şükür ki ilacın etkisiyle olmuş olacak ki, kuşum hareketlenmeye, yemek yemeye başladı. Geçen 2 güne nazaran toparladı. Veteriner ilacı 4 günlüğüne yazmıştı ve sanırsam bu 3.gün olacak. 4 günün sonunda kendisini haberdar etmemi istedi. Her neyse, ben soruma döneyim. Geçen günlere göre yemesi gayet iyi ve hareketli. Ancak kafeste sürekli kanadını çırparmış gibi hareketler yapıyor ve sürekli silkiniyor. Arada hastalığın etkisiyle vik vik sesler duyuyorum. Kanadını çırparmış gibi yapması endişelenecek bir durum olduğunun habercisi mi? Görüşlerinize ve yardımlarınıza çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

Benim sultan papağanım ve muhabbet kuşumda aynı şekilde kanatlarını çırpıyo4 olduğu yerde ben bir nevi spor yapıyorlar veya uçmak istiyorlar diyerekten geçiyorum. Yanlış biliyorsam eğer eyvah eyvah

Geri