Karadeniz Pet

muhabbet kuşum kanlı dışkıladı

znb

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba. muhabbet kuşum birkaç gündür vıcık vıcık dışkılıyordu. ama düzenli olarak yapmıyordu bunu. mesela sabah dışkısı normal oluyor, sonra bir süre tamamen sulu yada suyla karışık dışkılıyor, daha sonra dışkısı normale dönüyordu. bugün de sulu dışkıladığı bir sırada kanlı dışkıladı. akabinde yine kanlı dışkıladı. ne yapmam lazım, bilmiyorum. yardımcı olabilir misiniz?
neşesi keyfi gayet yerinde, hasta gibi görünmüyor ama bir problem var.

vHnqH1.jpg
Iaw7ad.jpg

Kanlı dışkılama koksidiyozla alakalı büyük ihtimal yada iç kanamayla alakalı. Sulphamezatine kullanmanızı tavsiye ediyorum.

daha sonra hiç kanlı dışkılamadı ama sulu bir şekilde dışkılamış dün geceden beri.

daha sonra hiç kanlı dışkılamadı ama sulu bir şekilde dışkılamış dün geceden beri.

Sulu dışkılaması çok sorun değil, içtiği su miktarıyla alakalı. Ama kanlı dışkı önemli, dikkate alınması gereken bir şey. Gün içinde yaptığı dışkıların resmini çekip eklermisin.

zWmr33.jpg

merhaba, gün içinde bu şekilde dışkıladı genel olarak.
bir tanıdığımız sitraks kullanmamızı önerdi, ağzına bir damla damlattık az önce. sabah akşam damlatmamızı söylediler

bugün hiç kanlı dışkılamadı.

sitraksı verdikten sonra boğazına bi şey takılmış gibi ağzını açtı, su verdim hemen. iyi görünüyor şu an

zWmr33.jpg

bir tanıdığımız sitraks kullanmamızı önerdi, ağzına bir damla damlattık az önce. sabah akşam damlatmamızı söylediler
Sitraks iç parazitte kullanılır. Neden önermiş anlamadım. Kafes Tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın. Dışkılar etrafa leke bırakıyor gibi. İç mantar olabilir.

Sitraks iç parazitte kullanılır. Neden önermiş anlamadım. Kafes Tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın. Dışkılar etrafa leke bırakıyor gibi. İç mantar olabilir.

evet, kafesteki dışkısı etrafına leke bırakıyor. ben ne yapacağımı bilemiyorum, sitraksı vermemeli miyim yani bu durumda?

evet, kafesteki dışkısı etrafına leke bırakıyor. ben ne yapacağımı bilemiyorum, sitraksı vermemeli miyim yani bu durumda?
Sitraksı vermeyin gerek yok. Yarında gözlemleyin kanlı dışkı yoksa sıkıntı yok. Ama yinede yarın dışkı fotoğrafı atın bakalım.

sadece bir defa verdim, o da ağzına bir damla. bir zararı dokunmaz değil mi

wGgUPn.jpg

dışkısı genel olarak böyle. sulu ve cıvık. bu neyin işareti peki? neşesi, keyfi gayet yerinde. sürekli ötüyor, benimle oynuyor falan
Kafes tabanına tolet kağıdı koyun,3,4 tane dışkı yapsın oyle bakalim

zWmr33.jpg

Dışkıları iyi görünüyor sorun yok. İç mantarlada uzaktan yakından alaksı yok. Daha öncede dediğim gibi ara sıra sulu cıvık dışkı yapar gayet normal bir durum. Sitraksında bir zararı olmaz, faydası olur zararı olmaz hafif bir ilaç zaten. Ancak kullanım şekli yanlış ağıza damlatılmaz suyuna damlatılır ve çok fazla kullanmayın 2-3 gün kullansanız yeterli.

Şuan için başka birşeye gerek yok. Herhangi bir ilaç kullanmayın. Eğer yine kanlı dışkı olursa suphamezatine ilacını kullanırsınız. İhtiyaç olursa nasıl kullanıcağınızı yazarım. Kanlı dışkı olmazsada herhangi birşey yapmanıza gerek yok. Dışkıları gayet normal.

Dışkıları iyi görünüyor sorun yok. İç mantarlada uzaktan yakından alaksı yok. Daha öncede dediğim gibi ara sıra sulu cıvık dışkı yapar gayet normal bir durum. Sitraksında bir zararı olmaz, faydası olur zararı olmaz hafif bir ilaç zaten. Ancak kullanım şekli yanlış ağıza damlatılmaz suyuna damlatılır ve çok fazla kullanmayın 2-3 gün kullansanız yeterli.

Şuan için başka birşeye gerek yok. Herhangi bir ilaç kullanmayın. Eğer yine kanlı dışkı olursa suphamezatine ilacını kullanırsınız. İhtiyaç olursa nasıl kullanıcağınızı yazarım. Kanlı dışkı olmazsada herhangi birşey yapmanıza gerek yok. Dışkıları gayet normal.
Siz kuşun gün içinde yaptığı dışkıları paylaşın.

R1qZyc.jpg

sitraksı kullanım ölçüsü nasıl olmalı? suluğuna ne kadar su koyup ne kadar sitraks eklemeliyim ve ne kadar süre durmalı o su?

dün ve bugün ağzına bir damla damlattım. bugün normalde damlatmayacaktım ama cıvık cıvık dışkıladığı için damlatmam gerektiğini düşündüm

Geri