Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kanlı sprem bıraktı

Paşa6024

Yeni Üye
Merhaba iki yaşına yakın erkek muhabbet kuşum var . Kızgınlık döneminde üç aydır aynalara parmağımıza kafesindeki salıncağa yem kusuyor . Eş almayı düşündüm bazı kuşcular gerek yok normal dedi . Kızgınlık döneminde olduğu için elimize vs sprem bırakıyordu bugun kan bıraktı içerisinde kan vardı sebebi nedir acaba . Yardımcı olurmusunuz

Kuşun anüs bölgesinin resmini çekebilirmisiniz. Ve güncel dışkısını paylaşın.
Kızgınlık dönemlerinde kuşlar nesnelere oyuncaklarla çiftleşmeye clalısıp sürtünmeden dolayı kanatmıs kendini yaralamıs olabilir. Bundan dolayıda sperme kan bulaşmış olabilir. Eşi varmı yoksa eş almanızda fayda olacaktır.

Kuşun anüs bölgesinin resmini çekebilirmisiniz. Ve güncel dışkısını paylaşın.
Kızgınlık dönemlerinde kuşlar nesnelere oyuncaklarla çiftleşmeye clalısıp sürtünmeden dolayı kanatmıs kendini yaralamıs olabilir. Bundan dolayıda sperme kan bulaşmış olabilir. Eşi varmı yoksa eş almanızda fayda olacaktır.
Merhaba resim dosya çok büyük diyor eklemeye çalışıyorum eşi yok hayır eş almayı düşündüm çok fazla kustuğu icin çünkü yediği yem kafesin altında sabah değişiyorum akşam batmış şekilde ne yapsam önleyemedim kuşcu normal kusar dedi o yüzden bugun almaktan vazgeçtim birde ayrı kafesim olmadığı için sonra akşam bununla karşılaştım resim yüklemeye çalışıyorum yeniden

Merhaba resim dosya çok büyük diyor eklemeye çalışıyorum eşi yok hayır eş almayı düşündüm çok fazla kustuğu icin çünkü yediği yem kafesin altında sabah değişiyorum akşam batmış şekilde ne yapsam önleyemedim kuşcu normal kusar dedi o yüzden bugun almaktan vazgeçtim birde ayrı kafesim olmadığı için sonra akşam bununla karşılaştım resim yüklemeye çalışıyorum yeniden
Yem kusması kızgınlık dönemindeki kuş için zaten gayet normal. Vakit kaybetmeden eş alın kuş çünkü kızışmış. https://www.hizliresim.com/ bu siteden resmi yükleyip resim linkini paylaşın url olarak

IMG_20220128_004439.jpg
IMG_20220128_004550.jpg

Kafes tabanına tuvalet kagıdı koyup paylaşın bu şekilde karışık olduğundan anlamak zor biraz. Tabandaki sarı renkli olanlar nedir

K

Kustuğu yemler değil umarım
Maalesef kustuğu yemler yarısını yiyor yarısı böyle düşüyor veteriner hekime sormuştum bir tane yemini tek düzeye indir dedi sonra denedim onu işe yaramadı geri eski yemine döndüm yeni vitamin aldım bağırsak güçlendirici normal vitamin herşeyi yapıyorum veriyorum ama böyle kusmaya devam ediyor bugun kuşcu da dedi yem kusması normal diyorum hani artık boğazına zarar vericek cidden endişeliniyorum ama kimse tam cevabını vermiyor güncel şu anda yaptığı dışkısını ekliyorum elime alamadığım için anüs bölgesini net çekemedim
IMG_20220128_010057.jpg
IMG_20220128_010045.jpg
IMG_20220128_010035.jpg
IMG_20220128_010035.jpg
IMG_20220128_010035.jpg

Kafesini sabah temiz ledim devamlı temizliyorum bir saat geçmeden bu şekilde oluyor ayak koyduğu tüneklerini de düzenli olarak temizliyorum ama yine aynı salıncağındakı çıngırağına kusuyuyor o yüzden yüzü falan de hep kirleniyor kuruyor yüzünde tüyleri kopuyor yüzünde kuruduğu için kaşırken tüylerini de koparıyor çok hareketli canlı bir kuş herşeyi söyleyebiliyor enerjisinde sorun yok tek sorunumuz bunlar

Dıskıda herhangi bir sorun gözükmüyor. Bu arada okadar kusması kesinlikle normal değil. Sindirim sorunu yasıyor olabilir. Yemi yetecek kadar verin fazla yemesine musade etmeyin. Probiyotik edinin probiyotik kullanın. Tekrar gözlemleyin. Kanlı sperm dediğiniz ollay tekrarlanıyormu
Kusmayı çıngırağı ile oynarken yapıyor salıncağında var yada aynaya elimize vs kusuyor akıllı yemliği var yemeyi ordan yiyor . Kızgınlık döneminde olduğu için kustuğunu düşündüm ama gidip bugun probiyotik alıcağım . Dün geceden sonra dışarı çıkarmadım akşamları çıkarıyorum dışarı o yüzden spremi gözlemleyemedim . Yanına eş aldığım zaman direk aynı kafese koyabilirmiyim . Bugun eş almaya gidebilirim ilk ayrı mı tutmam gerek 🙁 o zaman yeniden kafes almam gerekicek . Uzaklaşır konuşmayı unutur vs dendi ama iyi olsun da gerisi önemli değil

Sadece kur yaparken kusuyosa oyuncaklara vs. Normal bir durum onemli olan rhaatsızlık yada hastalıktan kusmaması. Eş alırken kendisine sectirmeniz daha faydalı olacaktır fakat biyandanda riskli durumdur. Salmaya atmasına izin vermeyin bana sorcak olursanız. Kafesle gidin dişi kuşları gostersin size siz begendiklerinizi kendş kafesinize atmasını soyleyin. Hangisiyle ilgileniyosa onu alabilirsiniz. Kelimeleri unutcagını düşünmüyorum cunku eşine kur yaparken öğrendiği kelimeleri daha fazla soyleyecektir. Ben unutma durumu hiç yaşamadım bugune kadar. Ara ara kelimeleri hatırlattıgınuz takdirde sorun yasamazsınız. Üretimci varsa üretimciden eş almanız daha saglıklı olabilir ama yoksa mecbur pet shop

Bu arada yeni kafesede simdilik gerek yok fakat herzaman elinizde bir yedek kafes bulunması faydalı olur. Herhangi bir durumda hastalık durumunda işallah yasamassınızda bir adet karantina kafesi olaeak kullanabileceginiz sıradan kafes olsun. Suanki kafesinizde cift kus içn uygun buyuklukte olması gerekir. Suan temin edemezseniz kafesiniz kucukse musait anda alırsınız yeni kafes suanlık qciliyeti yok👍

Bu arada yeni kafesede simdilik gerek yok fakat herzaman elinizde bir yedek kafes bulunması faydalı olur. Herhangi bir durumda hastalık durumunda işallah yasamassınızda bir adet karantina kafesi olaeak kullanabileceginiz sıradan kafes olsun. Suanki kafesinizde cift kus içn uygun buyuklukte olması gerekir. Suan temin edemezseniz kafesiniz kucukse musait anda alırsınız yeni kafes suanlık qciliyeti yok👍
Sadece kur yaparken kusuyosa oyuncaklara vs. Normal bir durum onemli olan rhaatsızlık yada hastalıktan kusmaması. Eş alırken kendisine sectirmeniz daha faydalı olacaktır fakat biyandanda riskli durumdur. Salmaya atmasına izin vermeyin bana sorcak olursanız. Kafesle gidin dişi kuşları gostersin size siz begendiklerinizi kendş kafesinize atmasını soyleyin. Hangisiyle ilgileniyosa onu alabilirsiniz. Kelimeleri unutcagını düşünmüyorum cunku eşine kur yaparken öğrendiği kelimeleri daha fazla soyleyecektir. Ben unutma durumu hiç yaşamadım bugune kadar. Ara ara kelimeleri hatırlattıgınuz takdirde sorun yasamazsınız. Üretimci varsa üretimciden eş almanız daha saglıklı olabilir ama yoksa mecbur pet shop
Evet sadece kur yaparken kusuyor . Bir kaç yere sordum biri artık salmıyoruk hastalıktan dolayı dedi kafese diğeri öyle seçilicek demişti ama sizin dediğiniz gercekten daha mantıklı etraftan araştırıyım ürüteci varmı ona göre öyle bir yerden alayım alışmaz ise dişi kuşu değişme ihtimalı de daha kolay oluyor sanırım o zaman . Kafesimiz standart muhabbet kuşu kafesinin bir büyüğü zaten 😊 ilerde alışma gibi durumlarında bunun da büyüğüna alabilirim benim için inanin kı konuşmayı unutması da önemli değil hani bizi unutmasın yine dışarı çıkıp girebilsin birde devamlı kusup da kendini hasta etmesin yeter yanına bir kuş daha alınca yalnız da kalmıcağını düşünüyorum 😊 sonuçta sadece kendimizi düşünmemek gerek . Çok teşekkür ederim kafamdaki tüm sorulara cevap oldunuz

Evet sadece kur yaparken kusuyor . Bir kaç yere sordum biri artık salmıyoruk hastalıktan dolayı dedi kafese diğeri öyle seçilicek demişti ama sizin dediğiniz gercekten daha mantıklı etraftan araştırıyım ürüteci varmı ona göre öyle bir yerden alayım alışmaz ise dişi kuşu değişme ihtimalı de daha kolay oluyor sanırım o zaman . Kafesimiz standart muhabbet kuşu kafesinin bir büyüğü zaten 😊 ilerde alışma gibi durumlarında bunun da büyüğüna alabilirim benim için inanin kı konuşmayı unutması da önemli değil hani bizi unutmasın yine dışarı çıkıp girebilsin birde devamlı kusup da kendini hasta etmesin yeter yanına bir kuş daha alınca yalnız da kalmıcağını düşünüyorum 😊 sonuçta sadece kendimizi düşünmemek gerek . Çok teşekkür ederim kafamdaki tüm sorulara cevap oldunuz
Rica ederim:) sizi unutmaz hatta yeni gelen kuşunda size alısmasını sağlar emin olabilirsiniz ilgiyi kesmediğiniz takdirde aldıgınız eşte sizin suanki kusunuzu ornek alacaktır. Buda sizin için ekstra avantaja cevrilebilir:) hayırlı aksamlar diliyorum 🙏

Geri