Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kendini kabartıyor

Kadifeipek

Yeni Üye
MERHABA 2 tane muhabbet kuşum var. Dişi olan ishaldi sulphamezithan limonlu su ve aspur yem kullandım toparladı. Sağlıklı kuşumda aynı diyeti kullandı bu durumda.
Ama şimdide erkek sağlıklı kuşum uyku halinde kendini kabartıyor. Yemi değiştirip aspurla karışık muhabbet yemi verdim çok iştahla yedi. Malum yasak oldugu için biryere gidemiyorum ama nöbetçi eczane bulabilirim. Aspur ve limonlu sudan olmuş olabilir mi? Kakası koyu renkle geliyor ve 2 gündür tüy döküyor. Tüy dökümünde oldugunu düşünüyorum. Antibiyotikli tedavi tercihim değil yardımcı olursanız sevinirim eski neşesi gelsin istiyorum. Sebebinin ne oldugunu yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Dışkıyı dosya olarak ekleyeceğim.

Ekli dosyalar

• 2862C15F-41D7-4817-A5E7-8A6471AAF1D8.jpeg
    2862C15F-41D7-4817-A5E7-8A6471AAF1D8.jpeg
    447.9 KB · Görüntüleme: 23
  • D354B64A-1B2B-4DA9-BDB7-7AED8EB969BE.jpeg
    D354B64A-1B2B-4DA9-BDB7-7AED8EB969BE.jpeg
    826.3 KB · Görüntüleme: 27
evet çok koyu bir yeşil siyah denecek kadar. Dişi kuşumda sulphamezatine kullanmıştım iyi gelmişti. Nöbetçi eczaneye gidip alacağım, eczaneden alabileceğim önereceğiniz bi ilaç varsa dikkate alırım.

Ekli dosyalar

• 353B4BFF-EEAF-4C08-AB1D-EAE85FD10F4B.jpeg
    353B4BFF-EEAF-4C08-AB1D-EAE85FD10F4B.jpeg
    482.2 KB · Görüntüleme: 19
Yasaktan dolayı hiçbiryer açık değil ilk yardım niteliğinde bilgisi olan hiç kimse yok mu?

evet çok koyu bir yeşil siyah denecek kadar. Dişi kuşumda sulphamezatine kullanmıştım iyi gelmişti. Nöbetçi eczaneye gidip alacağım, eczaneden alabileceğim önereceğiniz bi ilaç varsa dikkate alırım.
Bu kuşada sulphamezathine uygulayın tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. 5 gün boyunca uygulayın. Sulphamezathine 'yi eczaneden mi aldınız.

Bu kuşada sulphamezathine uygulayın tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. 5 gün boyunca uygulayın. Sulphamezathine 'yi eczaneden mi aldınız.
Kuşçudan almıştım ama yasaktan dolayı kapalı temin edemiyorum. Yarın birisinden probiacti•bird temin edeceğim onu iki kuşum içinde kullanacağım iyi midir?

Kuşçudan almıştım ama yasaktan dolayı kapalı temin edemiyorum. Yarın birisinden probiacti•bird temin edeceğim onu iki kuşum içinde kullanacağım iyi midir?
Probiactibird iyi bir probiyotik markasıdır. Dediğim şekilde kuşa sulphamezathine uygulayın